Najnowsze

  • 10 lipca 2024
  • 12 lipca 2024
  • wyświetleń: 1811

Istnieje niewielka szansa na obniżenie cen za wywóz śmieci

Analiza wydatków na utrzymanie systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Bielsku-Białej, przeprowadzona przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego, przyniosła zaskakujące wnioski. Okazuje się, że istnieje realny potencjał do obniżenia stawek za wywóz śmieci.

Prezero, śmieci, śmieciarka,
Istnieje niewielka szansa na obniżenie cen za wywóz śmieci · fot. Prezero


Jak informuje wydział, "obecnie prawie 14.000 bielszczan nie płaci za wywóz odpadów. Oznacza to, że wszyscy ci, którzy uczciwie regulują swoje należności, muszą zapłacić więcej, by pokryć wszystkie wydatki związane z utrzymaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi".

Prawdziwe dane w deklaracjach = niższe opłaty za śmieci.

Miasto apeluje do mieszkańców o rzetelne wypełnianie deklaracji dotyczących liczby osób zamieszkujących w gospodarstwach domowych. To kluczowe działanie, które może mieć realny wpływ na wysokość opłat za wywóz odpadów komunalnych.

Gdyby wszyscy podawali prawdziwe dane, nie tylko udałoby się zlikwidować obecny deficyt w systemie, ale również otworzyłaby się droga do obniżenia stawek.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.