• 26 maja 2024
  • 28 maja 2024
  • wyświetleń: 1978

Porażka po walce na zakończenie sezonu. Podbeskidzie żegna się z 1. Ligą

W wyjazdowym spotkaniu z Motorem Lublin piłkarze Jarosława Skrobacza zaprezentowali się z całkiem niezłej strony, ale nie zdołali pokonać gospodarzy. W ostatnim meczu sezonu przegrali 2:1.

Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1- 26.05.2024
Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1- 26.05.2024 · fot. TS Podbeskidzie Bielsko-Biała

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, którzy prowadzenie objęli w szesnastej minucie spotkania. Z ostrego kąta na piątym metrze Luberecki podawał do Michała Króla, który niepilnowany wpakował piłkę do siatki. Gol jednak został uznany za samobójczy Franciszka Liszki - przy podaniu piłka obiła jego nogi i przekroczyła linię bramkową. Tak czy siak było 1:0.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 36. minucie. Strzelcem gola był Rafał Król, który uderzył na praktycznie pustą bramkę po tym, gdy dostał futbolówkę na szóstym metrze od Mraza.

W drugiej części spotkania to jednak Podbeskidzie było wyraźnie lepszą drużyną. Goście, którzy nie walczyli już o nic, często prowadzili grę i nieraz zagrażali bramce Kacpra Rosy i raz udało się go nawet pokonać. W 49. minucie ze skrzydła świetnie dograł Misztal na głowę Miroslava Ilicicia i Górale złapali "kontakt". Mimo kolejnych ataków jednak nie udało im się doprowadzić do wyrównania, chociaż w doliczonym czasie gry sędzia podjął dość kontrowersyjną decyzję o nieprzyznaniu im rzutu karnego po akcji Bidy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Motor Lublin: Rosa - R. Król (62' Kamiński), Wójcik, Rudol, Luberecki (46' Palacz), M. Król (62' Lis), Scalet (82' Gąsior), Wolski, Kruk, Ceglarz, Mráz (76' Wełniak)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek - Ziółkowski, Hlavica, Mikołajewski, Martinaga - Liszka, Kolenc (46' Zając), Misztal - Sitek (68' Bernard), Iličić (68' Bida), Banaszewski