bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 16 marca 2023
  • wczoraj, 06:20
  • wyświetleń: 2428

Kończy się sezon narciarski. Na finał masa atrakcji i obniżka cen karnetów

Za nami:

W powietrzu czuć wiosnę. Dodatnie, utrzymujące się całymi dniami temperatury powodują, że śnieg w górach topnieje w oczach. Ośrodki narciarskie szykują się do końca sezonu. W ten weekend na Beskid Sport Arena Szczyrku zakończenie sezonu zimowego z atrakcjami!

Reklama

Beskid Sport Arena Szczyrk
Kończy się sezon narciarski. Na finał masa atrakcji i obniżka cen karnetów · fot. mat. prasowe


Kalendarzowa wiosna już za kilka dni. W czwartek, 9 marca BBOSiR poinformował o zamknięciu stacji narciarskiej na zboczu Dębowca. Warunki na dzień przed ogłoszeniem tej decyzji były już tylko dla najbardziej wytrwałych miłośników białego szaleństwa, co widać na zdjęciach lotniczych publikowanych w tym artykule. Na części stoku nie było już śniegu.W ten weekend planowane jest zakończenie sezonu zimowego w szczyrkowskim ośrodku Beskid Sport Arena. Jak przekazał nam Wojciech Kowalcze, dyrektor ds. techniczych BSA, - na ostatnich narciarzy i snowboardzistów czekają obniżki cen karnetów. To nie jedyna ciekawa informacja.

Nowy ratrak PB 600W Polar
Nowy ratrak PB 600W Polar · fot. Beskid Sport Arena

Nowy ratrak PB 600W Polar
Nowy ratrak PB 600W Polar · fot. Beskid Sport Arena


- W sobotę tuż przed wejściem głównym będzie stał nowy ratrak PB 600W Polar, który zakupiła nasza stacja na przyszły sezon. Od godziny 10.00 serwis PitenBully będzie składał maszynę i każdy chętny będzie mógł obejrzeć te nietypowe prace - dodaje dyrektor ośrodka. PB 600W Polar to ratrak z górnej półki wyposażony w 520-konny silnik i 4,5-tonową w pełni automatyczną windę. Sobotnie składanie sprzętu to jedna z nielicznych okazji by zobaczyć ten sprzęt z bliska i poznać większość jego aspektów technicznych.

Loading...


W Szczyrku na dzień dzisiejszy można jeszcze pojeździć na stokach Centralnego Ośrodka Narciarskiego (Skrzyczne) i na Szczyrk Mountian Resort. Tam także z dnia na dzień kurczy się pokrywa śnieżna, a prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Kiedy Szczyrk Mountain Resort zakończy sezon? Tego nie wiadomo. Nasze pytanie zostało zignorowane przez dział mediów i reklamy. Na granicy powiatu działa także niewielki wyciąg narciarski Biały Krzyż, gdzie także jeszcze można poszusować.

sid, ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.