bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 15 marca 2023
  • wyświetleń: 1354

[FOTO] Przyszłość jest kobietą. Ruszył 12. Kongres Kobiet Podbeskidzia

Wystartowała 12. edycja kongresu Kobiet Podbeskidzia. 13 marca w Willi Sixta w Bielsku-Białej odbyła się konferencja, podczas której przedstawiono szczegółowy plan działania na ten rok i ogłoszono hasło kongresowe: "Przyszłość jest kobietą".

Reklama

Konferencja prasowa inaugurująca 12. Kongres Kobiet Podbeskidzia - 13.03.2023 · fot. UM Bielsko-Biała; Powiat bielski


W konferencji wzięło udział wielu gości, wśród nich senator Agnieszka Gorgoń-Komor, posłanka Mirosława Nykiel, która udzieliła kongresowi swego patronatu, i prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Prowadząca spotkanie Agnieszka Nowak podkreśliła, że wojna na Ukrainie zmieniła naszą rzeczywistość, pokazując bohaterstwo obywatelek Ukrainy i niesamowite zaangażowanie kobiet również w naszym mieście.

- My po drugiej stronie granicy też zostałyśmy bohaterkami. Polskie kobiety stworzyły to dla Ukraińców normalność - nie namiastkę normalności, ale normalność i bezpieczne schronienie. Dowody tych bohaterskich czynów znacie wszyscy - mówiła organizatorka kongresu Agnieszka Nowak. Ogłosiła, że tegoroczny kongres odbywać się będzie pod hasłem Przyszłość jest kobietą.

Posłanka Mirosława Nykiel w swoim wystąpieniu przedstawiła na przykładzie swojej rodziny, jak zmieniały się postawy i świadomość społecznej roli kobiet. Zwróciła się też z apelem o jedność w obronie praw kobiet.

Konferencja prasowa inaugurująca 12. Kongres Kobiet Podbeskidzia - 13.03.2023
Konferencja prasowa inaugurująca 12. Kongres Kobiet Podbeskidzia - 13.03.2023 · fot. UM Bielsko-Biała; Powiat bielski


Jak zapowiedziały organizatorki 12. Kongresu Kobiet, w ramach tej imprezy zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń, warsztatów i dyskusji, które pomogą lepiej zrozumieć potrzeby i cele kobiet.

Podczas spotkania prezydent Jarosław Klimaszewski powiedział: - Bardzo się cieszę, że Kongres Kobiet tak dobrze się rozwija. To tutaj my, mężczyźni, dowiadujemy się, jak na te same sprawy patrzą kobiety obdarzone inną wrażliwością. Tu zawsze słyszymy prawdę prosto w oczy. Czasami nie jest to miłe, ale zawsze szczere i płynące z serca. Dlatego bardzo to sobie cenię. Widać wyraźnie, że kobiety w naszym mieście odgrywają coraz większą rolę i wszystko wskazuje na to, że nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

W charakterze muzycznej niespodzianki wystąpił zespół Jaśmin.

Program 12. Kongresu Kobiet Podbeskidzia · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.