bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

  • 27 stycznia 2023
  • 29 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4169

[FOTO] OKO pnie się do góry! Nowe zdjęcia z budowy

Trwa budowa interaktywnego muzeum animacji i bajki w Bielsku-Białej. Obiekt powstaje przy legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych. OKO, czyli "Obszar Kreacji Obrazu" - tak będzie nazywała się placówka - opublikowało nowe zdjęcia z przebiegu inwestycji.

Reklama

OKO pnie się do góry! Nowe zdjęcia z budowy · fot. OKO - Obszar Kreacji Obrazu


- Nie ma złej pogody. Zapraszamy na wyżyny. To tu pracownicy BPBP uwijają się w turbo tempie, by precyzyjnie odwzorować projekt OKA. To trochę jak w animacji, krok po kroku, centymetr po centymetrze, ale finalnie zobaczycie coś, co zrobi na nas wszystkich wrażenie - napisało w mediach społecznościowych OKO, czyli "Obszar Kreacji Obrazu".

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


Przypomnijmy, założeniem Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji, które powstaje przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, jest połączenie różnych form rozrywki i edukacji, umożliwiając dzieciom i ich rodzicom naukę poprzez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych.

Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej
Wizualizacja Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej · fot. MWE Sp z.o.o, Nizio Design International


Projekt jest tworzony w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Smokiem Wawelskim i Bartolinim Bartłomiejem. Projekt finansowany jest z funduszy EOG, środków Ministerstwa Kultury oraz środków Miasta Bielska-Białej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.