bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 12 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 2250

Nowe zawiadomienia do prokuratury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Społeczność "bielszczanie przeciw spalarni" nie chce dopuścić, żeby sprawa trującej instalacji została zamieciona pod dywan. Mieszkańcy złożyli do prokuratury cztery zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Mieszkańcy złożyli zawiadomienia przeciwko działaniom firmy Eko-Top z Rzeszowa, dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz Urzędowi Marszałkowskiemu w Katowicach i Wojewódzkiemu Inspektoratowi Ochrony Środowiska w Katowicach. We wszystkich przypadkach mieszkańcy podali kilka artykułów z Kodeksu Karnego, które rzekomo miały złamać powyższe podmioty. Szczegóły na stronie "bielszczanie przeciw spalarni".

- Od 2010 r. spalarnia działała bez filtra wychwytującego najbardziej trujące i niebezpieczne dla życia substancje - dioksyny i furany. Filtr, rozsypał się w wyniku eksploatacji, a szpital nie kupił nowego. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informował o przekroczeniach norm emitowanych przez spalarnię substancji niebezpiecznych. Mimo to, szpital, Marszałek Wojew. Śląskiego oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach doprowadziły do zalegalizowania działania spalarni bez filtra. W takim stanie - zdekompletowanym - spalarnia została wydzierżawiona. Dzierżawcy do założenia filtra nie zobowiązał ani Szpital Wojewódzki, ani Marszałek Woj. Śląskiego, ani Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Dzierżawca spalał 6-krotnie więcej i to już nie tylko odpadów medycznych, ale także weterynaryjnych i komunalnych - takie pozwolenie otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego - argumentują mieszkańcy Mikuszowic i Olszówki.

W lutym 2015 r. zawiadomienie ws. Eko-Top do prokuratury złożył Prezydent Bielska-Białej. W marcu 2015 r., po badaniach, które wykazały przekroczenie 3700% dioksyn i furanów, zawiadomienie ws. Eko-Top do prokuratury złożył Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj