bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 23 lutego 2015
  • wyświetleń: 2139

Sprawa spalarni w prokuraturze

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Prezydent Jacek Kruwult złożył do Prokuratury Rejonowej w Bielsku-Białej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez firmę Eko-Top, dzierżawcę spalarni odpadów medycznych w Bielsku-Białej.

spalarnia
fot. Bielszczanie przeciw spalarni


- Działalność zakładu powoduje uciążliwości, które powodują protesty okolicznych mieszkańców z dzielnicy Olszówka w Bielsku-Białej. Protesty te kierowane są również do prezydenta miasta Bielska-Białej, gdyż funkcjonowanie spalani zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców - czytamy w piśmie, które 16 lutego trafiło do bielskiej Prokuratury Rejonowej.

W zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa prezydent Jacek Krywult powoływał się na szereg nieprawidłowości, które wykazała kontrola WIOŚ. Gospodarz stolicy Podbeskidzia przypomniał również, że w pozwoleniu na użytkowanie spalarni była mowa wyłącznie o materiałach medycznych z terenu Bielska-Białej.

- Uważamy, że powyższe dane w pełni uzasadniają nasz wniosek o pilne podjęcie przez Prokuraturę właściwe działanie - dodał Jacek Krywult.

Pełną treść zawiadomienia można przeczytać na profilu Bielszczanie przeciw spalarni.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj