bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 25 listopada 2014
  • wyświetleń: 5242

Hala dla łyżwiarzy i nie tylko

Już nie wypożyczona, ale własna. BBOSiR postanowił kupić halę lodową, która w zimie będzie służyć wszystkim miłośnikom łyżwiarstwa w mieście. Aktualnie trwa jej montaż.

Na bocznym boisku w Parku Słowackiego trwa montaż hali, w której znajdzie się tegoroczne lodowisko. Tym razem nie jest to jednak namiot dzierżawiony, lecz kolejny obiekt miejski.

- Do tej pory namiot był wynajmowany, jednak postanowiliśmy zainwestować i kupić własny - tłumaczy dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dodaje, że obiekt będzie można wykorzystywać również do innych celów. - Konstrukcja obiektu jest montowana na stałe, natomiast poły będą zakładane w okresie jesienno-zimowym, dzięki czemu przed montażem ślizgawki będzie można korzystać z przykrytego i oświetlonego boiska - kontynuuje Grzegorz Jania.

hala lodowa
Montaż hali lodowej. · fot. bielsko.info


BBOSiR planuje uruchomić ślizgawkę w połowie grudnia. Jeśli przy montażu hali pojawi się opóźnienie, lodowisko zacznie funkcjonować dopiero przed feriami świątecznymi.

Koszt zakupu namiotu wraz z instalacją do podgrzewania powietrza i oświetleniem wyniósł 895 tys. złotych. Z kroinkarskiego obowiązku odnotujemy, że dzierżawa namiotu wraz z montażem w poprzednim sezonie zimowym wyniosła miasto ponad 200 tys. złotych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.