bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 20 listopada 2014
  • wyświetleń: 3024

Mieszkańcy chcą likwidacji spalarni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj

Około 200 osób przybyło na spotkanie poświęcone spalarni odpadów medycznych, która działa przy Szpitalu Wojewódzkim. Przypominamy, że mieszkańcy Mikuszowic walczą o zamknięcie obiektu - zbierana jest petycja w tej sprawie.

To kolejny w ostatnim czasie tak głośny sprzeciw społeczny mieszkańców Bielska-Białej. Tym razem nie chodzi o Lipnik i wysypisko śmieci, a o Mikuszowice i spalarnię odpadów medycznych.

Gospodarzem spotkania w Domu Kultury w Olszówce byli przedstawiciele firmy Eko-Top, która dzierżawi spalarnię od Szpitala Wojewódzkiego. Przez kilkadziesiąt minut próbowali wytłumaczyć, że spalarnia działa zgodnie z prawem, jednak mieszkańcy chcieli odpowiedzi na konkretne pytania.

Bielszczanie przeciw spalarni
Tłumy na spotkaniu z przedstawicielami firmy Eko-Top · fot. Facebook


- Nie chcemy poznawać podstaw prawnych funkcjonowania spalarni odpadów, chcemy poznać co jest dla nas zagrożeniem - pytał jeden z mieszkańców. Inni wytykali techniczne nieprawidłowości - m.in. dotyczące braku filtra suchego z węglem aktywnym. Spotkanie trwało 3 godziny, jednak tak naprawdę niczego nowego nie wniosło.

Sprzeciw społeczny jest tak silny, że mieszkańcy postanowili zbierać podpisy pod petycją w sprawie zamknięcia spalarni. Podpisy można składać w kilku miejscach na terenie dzielnicy.

Szczegóły na Facebooku - www.facebook.com/bielszczanieprzeciwspalarni

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia" podaj