Gorące tematy

  • 17 maja 2024
  • 22 maja 2024
  • wyświetleń: 3867

Do Bielska-Białej trafią pierwsze pieniądze z KPO! 2 900 000 zł na modernizację Książnicy

Książnica Beskidzka przejdzie kompleksową termomodernizację. Koszt inwestycji wyniesie 3,6 mln zł z czego 2,9 mln to dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy.

Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej
Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej przejdzie kompleksową termomodernizację! Inwestycja finansowana będzie ze środków Krajowego Planu Odbudowy · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Projekt zakłada docieplenie zewnętrzne budynku biblioteki. Wyremontowana zostanie także elewacja, a wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Na dachu zamontowane będą panele fotowoltaiczne.

Jak informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej, projekt dotyczący termomodernizacji został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Tym samym Bielsko-Biała otrzymało potwierdzenie, że pierwsze środki z KPO już niedługo zostaną tutaj wykorzystane.

kr / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.