Gorące tematy

  • 21 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 7955

Kaczka-sferaczka znów to zrobiła. Chciała skakać z młodymi z dachu galerii handlowej

Od kilku lat regularnie o tej samej porze roku pewna kaczka zakłada gniazdo na dachu galerii Sfera. Problem w tym, że gdy chce sprowadzić swoje młode do wody, to musi... skoczyć z nimi do rzeki z wysokości czwartego piętra.

Kaczka, która co roku zakłada gniazdo na dachu Galerii Sfera, znów chciała z nimi skakać do rzeki Białej. Interweni
Kaczka, która co roku zakłada gniazdo na dachu Galerii Sfera, znów chciała z nimi skakać do rzeki Białej. Interweniować musieli wolontariusze ośrodka Mysikrólik. · fot. facebook.com/mysikrolik


Nie inaczej było i w tym roku, dlatego interweniować po raz kolejny musiał bielski ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt "Mysikrólik".

- Nasz problem to złapać wszystkie błyskawicznie przemieszczające się w zaroślach młode i bezpiecznie połączyć je z matką na wodzie. Matki nie sposób było złapać, więc musieliśmy ją zmusić do lądowania na pobliskiej rzece i wtedy dopiero dopuszczać do niej młode. To dość stresujące i niełatwe zadanie. Jeden błąd i młode mogą się pogubić. Co rok wygląda to nieco inaczej ale za każdym razem się udaje! - wyjaśnia ośrodek w mediach społecznościowych.

Poniżej można obejrzeć krótki film z tegorocznej akcji:

Loading...

kr / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.