Reklama

Gorce tematy

  • 26 listopada 2023
  • 28 listopada 2023
  • wyświetleń: 13551

Jak zarabia się w Bielsku-Białej? Według rankingu nie jest najgorzej

Blisko 6,5 tysiąca złotych brutto przeciętnie zarobili mieszkańcy w każdym miesiącu zeszłego roku. W rankingu miast z największym przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w Polsce nasze miasto nie wypada najgorzej.

pieniądze, budżet
fot. bielsko.info


Ranking "Miasta z największym przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w Polsce" przedstawia zestawienie miast porównanych pod kątem przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zatrudniające więcej niż 9 osób.

- Wynik uzyskiwany przez Główny Urząd Statystyczny to stosunek sumy wynagrodzeń brutto, wypłacanych w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób, do liczby osób pracujących. W statystykach uwzględnia się wyłącznie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Płace osób wykonujących obowiązki na podstawie umów cywilnoprawnych nie są brane pod uwagę. Dane o przeciętnych wynagrodzeniach podawane są w ujęciu brutto, czyli razem z podatkiem dochodowym PIT oraz składkami na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe - wyjaśniają autorzy opracowania z portalu polskawliczbach.pl.

Jak w tym rankingu wypadło Bielsko-Biała na tle porównywalnych miast w regionie? Otóż mieszkaniec stolicy Podbeskidzia przeciętnie zarobił w 2022 roku na miesiąc 6434 złote brutto, podczas gdy mieszkaniec Mysłowic 5755 zł, Częstochowy 6019 złotych, Tychów 6237 złotych a Gliwic 7470 złotych.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.