Reklama

Gorce tematy

  • 18 listopada 2023
  • 26 listopada 2023
  • wyświetleń: 50836

Sanepid ostrzega: przykręć kaloryfer

Czujesz się zmęczony, nerwowy, masz kłopot z koncentracją we własnym domu? To być może efekt zbyt wysokiej temperatury w mieszkaniu.

Kaloryfer, ogrzewanie
Sanepid ostrzega: przykręć kaloryfer · fot. raz / Bielsko.info


Wielkimi krokami zbliżają się zimowe dni. Pierwszy śnieg przyprószył już górskie szczyty - mrozy niebawem dadzą się we znaki mieszkańcom terenów górskich, w tym Bielska-Białej. Tymczasem inspektorzy sanepidu zwracają uwagę na znaczenie odpowiedniej temperatury w naszych domach dla dobrego samopoczucia, zdrowia i nastroju. Wskazówki dotyczące utrzymania optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń mogą pomóc nam dostosować warunki do wymogów naszego organizmu.

- Gdy na zewnątrz panuje zimno, nie powinniśmy przegrzewać naszych mieszkań jak tropiki. Zachowanie umiarkowanej temperatury otoczenia ma kluczowe znaczenie dla naszego samopoczucia. Odpowiednia temperatura wpływa nie tylko na naszą odporność, ale także na nasze zdrowie psychiczne - podkreślają inspektorzy.

Według wskazań ekspertów, temperatura pokojowa powinna oscylować w granicach 18-22 stopni Celsjusza, aby zapewnić nam komfort. Przegrzewanie pomieszczeń może prowadzić do różnych niekorzystnych skutków dla naszego organizmu. Wysoka temperatura może powodować senność, uczucie zmęczenia oraz problemy z układem oddechowym. Ponadto, może wpływać na naszą koncentrację, wywołując nerwowość i rozdrażnienie. Bóle głowy i inne dolegliwości również mogą być efektem nadmiernego nagrzewania pomieszczeń.

Aby utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, warto regularnie je wietrzyć. Świeże powietrze może pomóc utrzymać optymalne warunki i zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią cyrkulację powietrza. Wietrzenie pomieszczeń kilka razy dziennie na około 10-15 minut może znacząco poprawić jakość powietrza w domu.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.