
Gorące tematy
- 17 lipca 2023
- wyświetleń: 9108
[FOTO] Wyjątkowy pokaz przed Ratuszem. Pojazdy zachwycały swoim pięknem
Od środy, 12 lipca trwał 44. Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych (kategoria FIVA „B”). W sobotę na bialskim placu Ratuszowym odbył się pokaz elegancji. Zobaczcie zdjęcia!
W sobotę 15 lipca po starcie honorowym o godzinie 9.31 z centrum Szczyrku zawodnicy odwiedzili zamek w Grodźcu, po czym powrócili do Bielska-Białej, gdzie o 14.00 na Placu Ratuszowym rozpoczął się Konkurs Elegancji. Podczas wydarzenia zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki pojazdu prezentowały się przed jury.
Sędziowie wyłonili i uhonorowali pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami. Później uczestnicy Rajdu w asyście policji przejechali barwną kawalkadą przez miasto w kierunku Szczyrku. Wieczorem w SPA Hotelu META odbyło się uroczyste zakończenie Rajdu i wręczenie pucharów zwycięzcom imprezy.
Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych trwał od środy

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych ruszył w środę, 12 lipca, kiedy jego zawodnicy zostali przyjęci w SPA Hotelu "META" w Szczyrku, który jest również bazą wydarzenia.
W czwartek, 13 lipca po śniadaniu i odprawie zawodnicy wystartowali o godzinie 9.00 i w odstępach jednominutowych pojechali wg itinerera strzałkowego (książki drogowej) przez Węgierską Górkę do Istebnej, gdzie w hotelu złoty Groń przewidziano przerwę obiadową. Następnie uczestnicy zwiedzili Rezydencję Prezydenta, a wracając do Szczyrku mieli postój na parkingu kolejki gondolowej.

W piątek po starcie o godzinie 9.00 trasa Rajdu prowadziła do Suchej Beskidzkiej, gdzie przeprowadzono próby sprawnościowe. Zaplanowano tam również przerwę obiadową w restauracji "Kasper Suski".
Rajd zorganizowany był przez Komisje Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Beskidzkiego, pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej i Burmistrza Szczyrku, przy współorganizacji Polskiego Związku Motorowego, UM Bielsko-Biała i sponsorów. Bierze w nim udział ponad 60 załóg.
ZOBACZ TAKŻE

23 majaFestiwal Ekodzieło: edukacja, ekologia i kino w Bielsku-Białej i Bystrej

7 czerwcaDzień Stracha Polnego w Rudzicy. Przygotowano mnóstwo atrakcji

23 majaJubileuszowa edycja Wendelinariów. Wystąpi między innymi Tomasz Budzyński

6 czerwcaJuwenalia Podbeskidzia! Sobel, Kaz Bałagane oraz 6 innych artystów zagra w Bielsku-Białej

Wystawa jubileuszowa z okazji 50-lecia Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej

24 majaNa scenie Guitar Festival spotkają się m.in.: José Gonzalez , SMOLIK//KEV FOX i Piotr Rogucki
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.