bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Najpopularniejsze

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 4489

Trzech obywateli Maroka zatrzymanych w Międzyrzeczu Górnym

30 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 3 obywateli Maroka, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.

Trzech obywateli Maroka zatrzymanych w Międzyrzeczu Górnym
Trzech obywateli Maroka zatrzymanych w Międzyrzeczu Górnym · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


- Funkcjonariusze straży granicznej otrzymali informację od policjantów w Jasienicy, iż w Międzyrzeczu Górnym zauważyli trójkę cudzoziemców poruszających się pieszo wzdłuż drogi. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, w związku z czym zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Czynności z udziałem tłumacza wykazały, iż są to obywatele Maroka. Na terytorium Polski wjechali ukryci pod naczepą ciężarówki - relacjonuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się pod naczepą samochodu ciężarowego. Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Zostały również wszczęte wobec nich postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Decyzją sądu Marokańczycy zostali umieszczeni w Areszcie dla Cudzoziemców w Przemyślu.

mp / bielsko.info
źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.