Wiadomości
- 4 listopada 2021
- wyświetleń: 6456
Trzech obywateli Maroka zatrzymanych w Międzyrzeczu Górnym
30 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali 3 obywateli Maroka, którzy do Polski dotarli nielegalnie podróżując w ukryciu.

- Funkcjonariusze straży granicznej otrzymali informację od policjantów w Jasienicy, iż w Międzyrzeczu Górnym zauważyli trójkę cudzoziemców poruszających się pieszo wzdłuż drogi. Mężczyźni nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość, w związku z czym zostali przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej. Czynności z udziałem tłumacza wykazały, iż są to obywatele Maroka. Na terytorium Polski wjechali ukryci pod naczepą ciężarówki - relacjonuje Katarzyna Jesionowska ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.
Cudzoziemcy usłyszeli zarzut przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom przy użyciu podstępu, polegającego na ukryciu się pod naczepą samochodu ciężarowego. Wszyscy przyznali się do stawianego im zarzutu, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 2 lat. Zostały również wszczęte wobec nich postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Decyzją sądu Marokańczycy zostali umieszczeni w Areszcie dla Cudzoziemców w Przemyślu.
ZOBACZ TAKŻE
Straż Graniczna w Bielsku-Białej wydaliła obywatela Ukrainy po serii naruszeń prawa
Ukrainiec z wyrokiem wydalony z Polski. Straż Graniczna w Bielsku-Białej wykonała decyzję
Skradziony ciągnik siodłowy odzyskany w Hiszpanii dzięki międzynarodowej współpracy
Prosto z więzienia na granicę. Złodzieje z Ukrainy deportowany z Polski
Obywatel Ukrainy wydalony z Polski po serii naruszeń prawa
[FOTO] Nowi funkcjonariusze Straży Granicznej złożyli ślubowanie w Bielsku-Białej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







