bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Najpopularniejsze

  • 8 marca 2021
  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 3903

Zostań z nami na dłuuużej! Plakat z Reksiem przy ul. Wyzwolenia

Sympatyczny psiak Reksio - bohater kreskówek z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych - z plakatu umieszczonego przy ul. Wyzwolenia zachęca, aby zostać w stolicy Podbeskidzia dłuuużej! Akcję firmuje Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy. Zgody na użycie wizerunku Reksia udzieliło SFR.

zostań z nami na dłużej
Plakat z Reksiem przy ul. Wyzwolenia · fot. UM Bielsko-Biała


Reksio to bez wątpienia najpopularniejszy polski piesek. Już od 53 lat wiedzie szczęśliwe życie w Bielsku-Białej. Mieszka - co dzisiaj coraz rzadsze - w budzie, przy domu swoich opiekunów i wcale nie narzeka. Nie raz pokazał, że potrafi stawać na tylnych łapkach, rozmawia z ludźmi, zwierzętami, a nawet kosmitami. Jest grzeczny i uprzejmy dla wszystkich. Bardzo lubi swoje miasto, dlatego też postanowił udzielić wizerunku na potrzeby niekomercyjnej akcji, której celem jest… wywołanie uśmiechu i zachęcenie przejeżdżających turystów do dłuższego zatrzymania się w Bielsku-Białej.

Tym, którzy nie pamiętają, przypominamy, że Reksio stworzony został przez Lechosława Marszałka, wybitnego twórcę ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Pierwowzorem bohaterskiego pieska była Trola - suczka razy terier ostrowłosy należąca do reżysera. Łącznie w latach 1967-1990 w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych powstało 65 odcinków z przygodami Reksia.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.