Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 6 grudnia 2019
  • 10 grudnia 2019
  • wyświetleń: 28240

Zbiórka dla Kasi ze Szczyrku zakończona. Zebrano ponad 587 tys. zł

W środę, 4 grudnia około godz. 18.30 doszło do wybuchu gazu w trzykondygnacyjnym budynku przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku. Eksplozja doszczętnie zniszczyła dom. W Internecie zorganizowana została zbiórka dla 34-letniej Kasi, która w chwili wybuchu była w pracy i jedyne, co jej pozostało, to ubrania, które miała na sobie w dniu tragedii. W bardzo krótkim czasie "do puszki" trafiło ponad 587 tys. zł. W poniedziałek, 9 grudnia zbiórka została zakończona.

W
Wybuch gazu w Szczyrku - 4.12.2019


Z pogorzeliska wydobyto ciała czterech osób dorosłych i czwórki dzieci. To 60-letni Józef, jego żona - 60-letnia Jolanta, 39-letni siostrzeniec Wojciech z żoną Anną i trójką dzieci: 10-letnią Michalinką, 6-letnią Marcelinką i 3-letnim Stasiem oraz wnuk Józefa - 8-letni Szymonek.

Jedyną osobą, która ocalała jest 34-letnia Katarzyna Kaim - samotna matka małego Szymonka. W czasie tragedii, była w pracy w Domu Dziecka. Kasia straciła wszystko co miała, jej świat się zawalił. Obecnie przebywa u przyjaciół w Szczyrku pod opieką siostry Patrycji i szwagra Marcina. Nie ma gdzie i do czego wracać. Jedyne, co jej zostało, to ubrania, w których była w dniu tragedii.

- Jako przyjaciele chcemy dać jej szanse na powrót do normalności, w tym celu organizujemy zbiórkę pieniędzy, mając nadzieję, że w jakimś stopniu pomoże jej to stanąć na nogi - chociaż wiemy, że to będzie bardzo trudne - czytamy na stronie zbiórki. - Cała uzbierana kwota pomniejszona o prowizję dla portalu pomagam.pl (7,5%) zostanie przelana na konto bankowe Katarzyny Kaim. Wszystkie potwierdzenia wpłat zostaną opublikowane na tej stronie.

Zbiórka prowadzona była za pomocą serwisu pomagam.pl. 9 grudnia organizatorzy akcji postanowili ją zakończyć.

Oświadczenie Fundacji Let's Go

Szanowni Państwo,

Z całego serca pragniemy podziękować w imieniu całego grona przyjaciół i rodziny Pani Katarzyny, wszystkim darczyńcom za szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Dziękujemy również dziennikarzom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do promocji zbiórki.

Akcja wsparcia Pani Katarzyny przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie uda się wspólnie zebrać tak ogromną kwotę.

Jednocześnie informujemy, że z dniem 9.12.2019 r., kończymy zbiórkę. Mamy jednak nadzieję, że dobra energia i gotowość do niesienie pomocy innym pozostanie z nami na stałe. Pamiętajmy, że na świecie jest jeszcze wielu potrzebujących, którzy czekają na nasze wsparcie.

Zgodnie z naszą deklaracją na stronie zbiórki, wszelkie środki zostaną przekazane na konto Pani Katarzyny Kaim.

Dziękujemy z całego serca!

Z poważaniem,


Prezes Fundacji
Sebastian Szczeciński

Wiceprezes Fundacji
Magdalena Masłowska


Więcej informacji na temat tego tragicznego zdarzenia znajdziecie TUTAJ.

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.