Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najpopularniejsze

  • 22 lipca 2019
  • 23 lipca 2019
  • wyświetleń: 8678

Prokuratura sprawdza, czy policjant nie przekroczył uprawnień

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej prowadzi śledztwo w sprawie sobotniego pościgu na alei generała Andersa. Badane są dwa wątki sprawy.

Kierowca Forda Mondeo śmiertelnie postrzelony na al. Andersa w Bielsku-Białej - 20.07.2019
Kierowca Forda Mondeo śmiertelnie postrzelony na al. Andersa w Bielsku-Białej - 20.07.2019 · fot. sid / bielsko.info


Przypominamy, że w sobotę po południu policjanci rozpoczęli pościg za mężczyzną, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej na ulicy Partyzantów. Mężczyzna próbował rozjechać jednego z funkcjonariuszy policji. W związku z realnym zagrożeniem życia policjantów, padły strzały w kierunku pojazdu.

Postrzelony uciekinier zdołał jeszcze odjechać i doprowadził do kolizji. Później stracił przytomność, a reanimacja nie przywróciła czynności życiowych. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w artykule "Pościg na ulicach Bielska-Białej. Padły strzały! Nie żyje uciekinier".

Sprawę bada prokuratura. Śledztwo dotyczy dwóch wątków. Prokuratura musi ustalić przyczynę śmierci mężczyzny - czy zgon był związany bezpośrednio z postrzeleniem z broni palnej czy też zdarzeniem drogowym, do którego później doprowadził mężczyzna. Przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok.

Drugi wątek dotyczy policjanta, który oddał strzały w kierunku uciekiniera. Prokuratorzy badają, czy policjant nie przekroczył swoich uprawnień.

40-letni mężczyzna, który uciekał przed policją, nie zgłosił się w zakładzie karnym do odsiadki wyroku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.