
Gorące tematy
- 28 lipca 2018
- wyświetleń: 20730
[WASZE ZDJĘCIA] Zaćmienie księżyca widziane z Bielska-Białej i okolic
Wczoraj wieczorem miało miejsce najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca. Dzięki dobrej pogodzie, mogliśmy oglądać to zjawisko przez 1 godzinę i 43 minuty. Zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć. Uruchomiliśmy otwartą galerię.
Zaćmienie Księżyca to zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni. Cień naszej planety przykrywa srebrny glob. Księżyc pogrążył się w mroku o godzinie 22.22.
W trakcie zjawiska Księżyc nabrał czerwono-pomarańczowych barw. Przyczyną zmiany koloru satelity ziemskiego była atmosfera naszej planety, która rozproszyła promienie słoneczne i nadała Księżycowi niecodzienny kolor.
ZOBACZ TAKŻE

Gorący temat[FOTO] Sławomir Łukasik wygrywa Puchar Świata Enduro UCI w Bielsku-Białej!

[WIDEO, FOTO] Pszczyna ponownie stolicą ogrodów! Za nami Daisy Days

Komorowice - dzielnica o głębokich korzeniach i burzliwej historii nazwy

[WIDEO, ZDJĘCIA] Nowy wiadukt gotowy na otwarcie. Tak wygląda z bliska!

Tylko na bielsko.info#AktywnaŚroda z bielsko.info - jeszcze raz Szczyrk. W tym tygodniu zapisy telefoniczne

Mały Szlak Beskidzki - niewykorzystany atut turystyczny Bielska-Białej?
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.