bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 26 lipca 2018
  • 28 lipca 2018
  • wyświetleń: 18328

[WASZE ZDJĘCIA] Zaćmienie księżyca widziane z Bielska-Białej i okolic

Wczoraj wieczorem miało miejsce najdłuższe od 100 lat zaćmienie Księżyca. Dzięki dobrej pogodzie, mogliśmy oglądać to zjawisko przez 1 godzinę i 43 minuty. Zachęcamy do przesyłania swoich zdjęć. Uruchomiliśmy otwartą galerię.

Zaćmienie księżyca widziane z Bielska-Białej i okolic - 27.07.2018 · fot. Igor Kotaz, K. S., Kacper, Rafał Biegun, Agnieszka, mad11@o2.pl, Daniel Krzepina, Paulina, Angelika Adamek, Renata, Bielsko360 / bielsko360.pl, Jacek, Arkadiusz Procner, Dorka, Przemysław Gawron, Katarzyna Tracz, Jan Pytlik, Brygida Łaciak, Arek Kowalczyk


Zaćmienie Księżyca to zjawisko astronomiczne powstające, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni. Cień naszej planety przykrywa srebrny glob. Księżyc pogrążył się w mroku o godzinie 22.22.

W trakcie zjawiska Księżyc nabrał czerwono-pomarańczowych barw. Przyczyną zmiany koloru satelity ziemskiego była atmosfera naszej planety, która rozproszyła promienie słoneczne i nadała Księżycowi niecodzienny kolor.

ups, ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.