bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

serwis foto

Reklama

Foto

  • 9 września 2014
  • wyświetleń: 8731

Policja i WORD pod marketem - foto

Bezpieczna droga do szkoły - 08.09.2014 · fot. KMP Bielsko-Biała
Bielscy policjanci prowadzą akcję "Bezpieczna droga do szkoły", która rozpoczęła się wraz z nadejściem roku szkolnego. akcja skierowana jest zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych i ma na celu uświadamianiem zagrożeń i zasad bezpiecznego poruszania się na drogach.

8 września na terenie jednego z hipermarketów w Bielsku-Białej policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy przeprowadzili prelekcję z dziećmi odnośnie bezpieczeństwa w ruchu pieszym, ze zwróceniem szczególnej uwagi na drogę do i ze szkoły.

Przeprowadzono również rozmowy z dorosłymi użytkownikami dróg, w trakcie których zwracano szczególną uwagę na opiekę nad dziećmi oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem w rejonie szkół.

Wszystkim uczestnikom spotkania przypomniano o zmianach w przepisach ruchu drogowego regulujących używanie elementów odblaskowych. Dla kierowców, przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, przeprowadzono konkurs dla najlepszego kierowcy.

Uczestnicy konkursu, kierując pojazdem egzaminacyjnym musieli wykazać się umiejętnościami płynnej i bezpiecznej jazdy podczas "testu Stewarta". Test polega na płynnym prowadzeniu pojazdu, aby piłeczka umieszczona w płaskim naczyniu na samochodzie nie upadła na jezdnię.

W trakcie spotkania zaprezentowano również pojazdy i wyposażenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy policji. W ramach prowadzonej akcji rozdano elementy odblaskowe.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.