Edukacja

  • 13 marca 2024
  • wyświetleń: 431

NaukaToSztuka2. A my jesteśmy artystami!

To już druga edycja projektu społecznego NaukaToSztuka2 realizowanego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Logo NaukaToSztuka2


Inny zespół, jednak ta sama idea - trzy uczennice VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej (Zofia Korpanty, Barbara Leraczyk, Dagmara Baran) pokazują swoim rówieśnikom jak łatwiej, szybciej i skuteczniej się uczyć.

Zdecydowałyśmy się na kontynuację projektu ze względu na ogromny sukces jego pierwszej edycji; wraz z zeszłorocznym zespołem NaukaToSztuka przeprowadziłyśmy zajęcia w 12 bielskich szkołach, co pozwoliło nam na bezpośrednie dotarcie do ponad 1000 uczniów i uczennic! Pierwsza edycja projektu zaowocowała również wydaniem całkowicie darmowego e-booka z przystępnie przedstawioną wiedzą dotyczącą całego procesu uczenia się- od organizacji czasem, poprzez sposoby na notowanie, mnemotechniki, kończąc na powtórkach materiału.

W tegorocznych planach zespołu są kolejne ciekawe warsztaty dla bielskiej młodzieży. Ważnym aspektem projektu są również media społecznościowe, gdzie regularnie pojawiają się kolejne treści dotyczące nauki i rozwoju, a także wywiady z ciekawymi i inspirującymi osobami.

Działania projektu można śledzić:

Instagram: naukatosztukazwzt

TikTok: naukatosztuka2

Link do e-booka: tutaj.

kr / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.