Edukacja

  • 6 marca 2024
  • wyświetleń: 741

Oddaj książkę, posadzą drzewo. Akcja ekologiczna bielskich uczniów

Grupa uczniów bielskich szkół organizuje zbiórkę używanych książek, które można przynieść do Punkt 11 na ulicy 11 Listopada 24. Książki można przynosić od 4 marca do 15 marca.

Zwolnieni z teorii - Book a tree
fot. mat. pras.


Wśród szkolnych inicjatyw, które nie tylko edukują, ale także angażują społeczność lokalną, warto zwrócić uwagę na akcję organizowaną przez uczniów Oxfordzkiego Liceum. W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, uczniowie postanowili stworzyć projekt społeczny „Book a Tree”, by wspólnie uczyć młodzież o ekologii i propagować zakup używanych książek. Ich celem jest nie tylko rozpowszechnienie czytelnictwa, ale także promowanie idei ponownego wykorzystania i zrównoważonego rozwoju.

Finalnym punktem akcji są Targi Używanych Książek, które odbędą się niedługo w Gemini Park. Uczniowie nie tylko zbierają książki od chętnych darczyńców, ale także sami aktywnie uczestniczą w organizacji wydarzenia.

Co sprawia, że ta inicjatywa wyróżnia się spośród wielu innych? Otóż, zebrane środki z kiermaszu zostaną przeznaczone na zasadzenie drzew w przestrzeni miejskiej. To symboliczny gest, który ma przypominać o ważności dbania o nasze środowisko naturalne. Ponadto, promuje ideę ponownego wykorzystania książek, dowodząc, że nie trzeba kupować nowych egzemplarzy, aby cieszyć się ich treścią. Dlaczego warto wesprzeć tę inicjatywę? Po pierwsze, uczestnictwo w kiermaszu to doskonała okazja do znalezienia wyjątkowych pozycji literackich w atrakcyjnych cenach. A po drugie, każdy zakup przyczynia się do sadzenia drzew, które będą ozdobą naszego miasta i naturalnym filtrem dla czystszego powietrza.

Członkowie projektu „Book a Tree” zachęcają wszystkich mieszkańców do włączenia się do zbiórki książek, aby zwiększyć zasięg projektu oraz zazielenić naszą przestrzeń miejską. Pamiętajcie, że choć książki mogą mieć lekkie skazy, ważne jest, aby ich treść była kompletna.

Zwolnieni z teorii - Book a tree
fot. mat. pras.


Zwolnieni z teorii - Book a tree
fot. mat. pras.

kr / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.