Reklama

Edukacja

  • 17 października 2023
  • wyświetleń: 688

[WIDEO] Coraz więcej młodych osób przynosi zwolnienia na w-f. Mają pomysł, jak temu zaradzić

''CRAZYSPORT'' - to nazwa projektu przygotowywana przez uczniów między innymi z Bielska-Białej w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Skupia się ona na tematyce sportu i tego, jak wpływa on na nasze życia.

Autorzy projektu to pięć osób, a wśród nich jest m.in. Magdalena Białek, która uczęszcza do Zespołu Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej w Bielsku-Białej, Magdalena Jędrzejak z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, Maciek Ostrogórski oraz Paweł Białek z Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. Stanisława Maczka w Bielsku-Białej, a także Wojtek Bigos uczęszczający do Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

- Podjęliśmy się takiego tematu, ponieważ zauważyliśmy, że w ostatnim czasie popularne stało się przynoszenie zwolnień z wychowania fizycznego. Chcemy pokazać młodemu pokoleniu, jak ważna jest aktywność fizyczna, jak wiele może ona nam dać oraz ja wiele chorób i problemów wiąże się z brakiem ruchu. Pragniemy zaszczepić w młodych ludziach chęć do aktywności, aby spróbowali coś sami zaproponować na lekcjach wychowania fizycznego jeżeli czują, że ich zajęcia są nudne i monotonne - wyjaśniają autorzy projektu.

W planach ekipy jest zorganizowanie między innymi wydarzeń sportowych. - Wierzymy, że po nich ludzie zainteresują się sportem, będą mogli uniknąć wielu schorzeń, i - co najważniejsze - żyć pełnią życia. Na naszych mediach społecznościowych : "crazysport_zwzt" mogą państwo zobaczyć relacje pierwszych warsztatów przeprowadzonych w szkole podstawowej zostały połączone z turniejem tenisa stołowego - podsumowują autorzy projektu.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.