Edukacja

  • 28 marca 2023
  • wyświetleń: 746

Pierwsza wyprawka do szkoły - co należy kupić?

Materiał partnera:

Zakup pierwszej wyprawki szkolnej to dla rodziców spore wyzwanie. Nie mają jeszcze wiedzy i doświadczenia dotyczącego tego, co dziecko powinno mieć, a jakie produkty są całkowicie zbędne i nieprzydatne. Przed zakupami warto zrobić listę niezbędnych produktów, uwzględniając wszystko, co może być potrzebne na poszczególnych przedmiotach w szkole.

pierwsza wyprawka do szkoły


Nauczyciele uczący najmłodsze klasy w szkołach podstawowych często dostarczają rodzicom kompletne listy akcesoriów, które będą niezbędne na pierwszym etapie edukacji. Jeśli jednak takiej listy nie mamy i musimy kupić artykuły szkolne na własną rękę, kierujmy się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem - nie kupujmy zbyt dużo, wybierajmy akcesoria dobrej jakości, pozwólmy dzieciom uczestniczyć w zakupach. O wiele chętniej będą chodzić do szkoły, jeśli w plecaku będą mieć rzeczy, które same sobie wybrały.

Co musi się znaleźć w szkolnej wyprawce?Wyprawka szkolna musi przede wszystkim zawierać książki i zeszyty. Te pierwsze maluchy dostają w szkołach, rodzicom pozostaje więc zakup zeszytów. Powinny być one cienkie, przeznaczone do nauki w najmłodszych klasach. Zadbajmy o zeszyty w linię, kratkę, czyste, a także wybierzmy zeszyt do nut. Kolejną kwestią jest zakup plecaka - to jeden z największych wydatków w wyprawce, ale nie należy na nim oszczędzać. Plecak dla dziecka musi być lekki, mieć usztywniane plecy, regulowane rączki, a także bardzo solidny materiał. Jest niemal pewne, że na szkolnym korytarzu nieraz wyląduje na podłodze. W zestawie z plecakiem można kupić piórnik - dla najmłodszych polecane są duże, rozkładane piórniki, najlepiej od razu z wyposażeniem. Nie trzeba wtedy osobno kupować kredek, długopisów czy gumek do ścierania. Sprawdźmy dokładnie, co znajduje się w piórniku i kupmy to, czego ewentualnie brakuje.

Akcesoria na plastykę i technikęW najmłodszych klasach szkoły podstawowe dzieci mają sporo zajęć plastycznych i technicznych, które rozwijają kreatywność, zdolności manualne, motorykę dłoni. Wyprawka na takie zajęcia jest zwykle dosyć rozbudowana, a na liście znajdują się kredki, flamastry, farby akwarelowe i plakatowe, bibuła, wycinanki, klej i nożyczki, plastelina i modelina, bloki rysunkowe i techniczne. Kupując akcesoria plastyczne zwracajmy uwagę na ich jakość, nie wybierajmy najtańszych produktów, gdyż ich jakość może być dosyć słaba i zniechęcić maluchy do pracy. Nie kupujmy też zbyt dużo - jedno pudełko dobrych kredek czy dobrej jakości plastelina w zupełności wystarczą na pierwsze miesiące nauki.