bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 2 marca 2023
  • wyświetleń: 1023

[FOTO] Kto lepiej trafi do młodych, jak nie sama młodzież?

Nie jest to niespodzianką, że wielu uczniów postrzega naukę jako przymus, a wcale tak nie musi być!

Reklama

Warsztaty w Punkcie11 w ramach projektu naumieMY
Kto lepiej trafi do młodych, jak nie sama młodzież? · fot. Materiały autorek projektu


naumieMY jest pomysłem, który zrodził się w grupie siedmiu dziewczyn - Marty, Niny, Zuzy, Olimpii, Elizy, Patrycji i Karoliny - z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej, a jego realizacja opiera się na przeprowadzeniu kampanii internetowej mającej na celu rozpowszechnienie skutecznych metod nauczania wśród osób uczących się. Działania opierają się na social mediach takich jak Instagram, Facebook i TikTok.

Warsztaty w Punkcie11 w ramach projektu naumieMY · fot. Materiały autorek projektu


Projekt został objęty patronatem I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej, Młodzieżowej Rady Miasta Bielsko-Biała, a także prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Warsztaty w Punkcie11 w ramach projektu naumieMY
Warsztaty w Punkcie11 w ramach projektu naumieMY · fot. Materiały autorek projektu


- naumieMY jest projektem skierowanym do młodych osób, dla których ważny jest samorozwój, ale kierują się głównie zasadą zakuć, zdać i zapomnieć. Jako iż same jesteśmy w liceum, chcemy pomóc naszym rówieśnikom w poznaniu skutecznych metod zdobywania wiedzy oraz z czego mogą wynikać problemy z nauką - wyjaśniają autorki projektu.

Warsztaty w Punkcie11 w ramach projektu naumieMY
fot. Materiały autorek projektu


Na początku projektu dziewczyny postawiły przed sobą hipotezę: młodzi ludzie bardzo często mają problem z efektywnym uczeniem się. W celu potwierdzenia jej od 14 do 26 listopada ubiegłego roku przeprowadziły w swoim liceum anonimową ankietę, z której wnioski sformułowała Karolina Stąsiek - można je znaleźć w poniższym załączniku.

Wnioski z ankiety

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.