Edukacja

  • 3 lutego 2023
  • wyświetleń: 1338

"MY KobieTY" - nowy projekt uczennic z Czechowic i Bielska

MY KobieTY to projekt społeczny działający w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzy go 5 licealistek z Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej - Kamila, Basia, Roksana, Ola i Jagoda. Są uczennicami Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego z oddziałami dwujęzycznymi i I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

"MY KobieTY" - nowy projekt uczennic z Czechowic i Bielska
"MY KobieTY" - nowy projekt uczennic z Czechowic i Bielska · fot. Materiały autorek projektu


Jak powstał ten projekt?Można powiedzieć, że w dość banalny sposób. Wszystko zaczęło się na jednym ze spotkań w kawiarnii podczas rozmowy o tworzeniu podcastów. Jak się je nagrywa, jakie tematy poruszać, jak zyskać słuchaczy? Okazało się, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie założenia własnego podcastu i wcale nie musi to być aż tak trudne. Jednocześnie pojawiła się możliwość wzięcia udziału w Zwolnionych z Teorii. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch rzeczy?

"MY KobieTY" - nowy projekt uczennic z Czechowic i Bielska
"MY KobieTY" - nowy projekt uczennic z Czechowic i Bielska · fot. Materiały autorek projektu


Jaki problem porusza projekt?Problem, który porusza projekt dotyczy kobiet, tych młodszych i tych starszych. Ich samopoczucia, zainteresowań, roli w społeczeństwie, a także nierówności, które spotykają je na każdym kroku swojego życia. Dziewczyny często czują się osamotnione i niezrozumiane w kwestii swoich problemów, a jednocześnie obawiają się szczerej rozmowy na ten temat. W przeprowadzonej przez projekt ankiecie uwidoczniono problemy z samoakceptacją, komunikacją swoich potrzeb, presją wywieraną przez społeczeństwo i funkcjonowaniem w świecie pełnym social mediów. Wyżej przedstawione problemy hamują ich samorozwój. Niejednokrotnie dziewczyny nie są nawet świadome swoich problemów, ich źródła i emocji im towarzyszących.

Jaki jest cel projektu?Projekt MY KobieTY umożliwia dziewczynom odnalezienie potrzebnego wsparcia i poczucia większego komfortu w codziennym życiu. Poprzez rady w odcinkach podcastu na Spotify wspomagają pracę nad bezproblemową komunikacją. Swoją działalnością tworzą dla młodych kobiet bezpieczną przestrzeń w sieci, w której mogą się rozwijać i pokonywać swoje własne bariery. Dziewczyny otrzymują wsparcie i wiedzę dzięki czemu samodzielnie mogą nauczyć się rozwiązywać swoje problemy i zobaczą inną perspektywę. Dostrzegą nowe sposoby myślenia o sobie i o tym, z czym zmagają się na co dzień.

Zachęcamy do wsparcia działalności dziewczyn na Spotify, Instagramie, TikToku i Facebooku. Każdy słuchacz pozwala na wprowadzenie zmian w naszym otoczeniu, ale przede wszystkim w nas samych.

Portale społecznościowe projektu MY KobieTY: Spotify- MyKobiety
Facebook- My Kobiety.
Instagram- @mykobiety_
TikTok- @mykobiety_
E-mail- zacznijmyodkobiet@gmail.com

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.