Reklama

Edukacja

  • 25 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1638

Młodzi bielszczanie uczą rówieśników, jak się uczyć

Każdy uczeń potwierdzi, że nauka to trudna sztuka, ale bielscy licealiści pokazują, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być takim żmudnym procesem!

Dagmara, Zofia, Szymon, Zuzanna, Maja oraz Patrycja to uczniowie dwóch bielskich liceów (III LO, VIII LO) oraz Liceum w Chmurze, którzy współtworzą projekt NaukaToSztuka, realizowany w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ich celem jest edukowanie rówieśników na temat efektywnych metod nauki, a także pokazanie najciekawszych ścieżek rozwoju, alternatywnych do szkolnej ławki.

Swoją wiedzą licealiści dzielą się w mediach społecznościowych, przede wszystkim na Instagramie i TikToku. W połowie stycznia rozpoczęli także swój podcast na platformie Spotify, gdzie przeprowadzają rozmowy z ambitnymi ludźmi na tematy takie jak polski system edukacji czy samorozwój.

W najbliższych planach zespołu NaukaToSztuka znajduje się także wydanie e-booka odkrywającego wszystkie tajemnice procesu szybkiej i efektywnej nauki oraz zorganizowanie zajęć w bielskich szkołach o tej samej tematyce.

Projekt NaukaToSztuka jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej i Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej.

Wszystkie treści publikowane przez tych młodych licealistów można znaleźć pod adresem naukatosztuka | Instagram, Facebook, TikTok | Linktree.

Młodzi bielszczanie uczą rówieśników, jak się uczyć
Młodzi bielszczanie uczą rówieśników, jak się uczyć · fot. Materiały autorów projektu

mp / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.