bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 13 grudnia 2022
  • wyświetleń: 631

5 świetnych aplikacji, z którymi łatwiej nauczysz się biologii

Materiał partnera:

Od wielu lat rodzice, nauczyciele i uczniowie zadają sobie pytanie „czy nauka może być fajna?”. Te dwie pierwsze grupy starają się, aby dzieci faktycznie zainteresować pozyskiwaniem wiedzy i otworzyć im tym samym dalszą ścieżkę kariery i rozwoju w życiu. Mogą w tym pomagać różne metody i narzędzia, a na obecnym etapie rozwoju ludzkości, jednym z najskuteczniejszych (i najbardziej atrakcyjnych) rozwiązań pozostają aplikacje. Mobilne, ciekawe, pochłaniające czas i dające wymierne korzyści. Sprawdziliśmy kilka z nich, które mogą przydać się podczas nauki biologii!

biologia


PlantNet Plant IdentificationTo z jednej strony prosta, a z drugiej bardzo rozbudowana aplikacja do rozpoznawania roślin. Jest niezwykle łatwa w użyciu, ale jednocześnie ma ogromną bazę danych. Wystarczy zrobić zdjęcie i skorzystać z połączenia internetowego, a sztuczna inteligencja odnajdzie roślinę, na którą właśnie patrzymy. Świetna zabawa, prawda? Oczywiście po odnalezieniu można przeczytać nieco więcej na temat danego kwiatu, drzewa lub krzewu. Nauka przychodzi sama!

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.plantnet&hl=pl&gl=US

App Store: https://apps.apple.com/pl/app/plantnet/id600547573?l=pl

Serwis z korepetycjami BUKIWiele stron internetowych jest obecnie na tyle złożonych, że śmiało można je nazywać aplikacjami. Jedyna różnica pomiędzy faktycznym programem a nimi jest taka, że do obsługi potrzebna będzie przeglądarka. Tak jest w przypadku witryny buki.org.pl, skupiającej korepetytorów z różnych dziedzin oraz uczniów chętnych na pomoc w nauce. Co istotne, w ofercie serwisu jest również biologia. Na lekcje można umówić się online, zarówno w trybie stałym, jak i doraźnie. W taki sposób łatwiej będzie się przygotować do klasówki, a pomoc indywidualnego nauczyciela w zrozumieniu trudniejszych zagadnień pozostaje bezcenna!

Human Anatomy Atlas 2023Wracamy do klasycznych apek mobilnych. Tym razem jest to program płatny, ale za to wart każdej złotówki. To jeden z najlepszych atlasów anatomicznych, jakie można sobie wyobrazi

!Jest tu bardzo dokładny model ludzkiego ciała, są szerokie informacje, jest też nawet możliwość korzystania z programu w rozszerzonej rzeczywistości. To prawdziwa bomba dla tych, którzy chcą zagłębić się nieco mocniej w tajniki anatomii!

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.visiblebody.atlas&hl=pl&gl=US

App Store: https://apps.apple.com/pl/app/human-anatomy-atlas-2022/id1117998129?l=pl

Codon One: Nauka BiologiiKolejna aplikacja to świetna propozycja dla posiadaczy urządzeń z logo nadgryzionego jabłka, w tym tabletów. Program składa się z kilku tematycznych modułów, z których jako najciekawszy jawi się ten dotyczący genetyki. Przyswajanie materiału jest efektywne, bo lekcje nie są przesadnie długie, a nauka została przepleciona wieloma quizami. Aby dowiedzieć się więcej, trzeba „odblokowywać” kolejne etapy - to również bardzo motywujące!

App Store: https://apps.apple.com/pl/app/codon-one-nauka-biologii/id1517313390?l=pl

Słownik biologiiOstatnia apka to bardzo prosty i użyteczny program na androida. Ile razy pojawiły się u ciebie trudności ze zrozumieniem jakiegoś terminu? Najprostsze definicje można znaleźć właśnie w tym programie, bez szukania w sieci, a nawet bez połączenia z internetem - słownik działa w pełni offline. Będzie to idealna pomoc w nauce dla każdego ucznia!

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=best2017translatorapps.biology.dictionary&hl=pl&gl=US