Edukacja

  • 5 grudnia 2022
  • wyświetleń: 2619

[ZDJĘCIA] Podsumowanie projektów unijnych w Gastronomie

25 listopada w pracowni obsługi konsumenta przy ulicy Filarowej odbyło się uroczyste podsumowanie 3 projektów unijnych: 6-miesięcznego projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów pt. Czekoladlove z miłości do czekolady uczymy się we Francji, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i projektów programu Erasmus+ Gotowanie kluczem do sukcesu - szkolimy się w Hiszpanii oraz Mobilny i kreatywny nauczyciel to gwarancja rozwoju i poszerzenia horyzontów uczniów.

Podsumowanie projektów unijnych w Gastronomie - 25.11.2022 · fot. Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych


Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej, pan Piotr Kucia, Starszy Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu, pan Marcin Mędrek, pani Anna Gołębiowska z Sekcji Rozliczania Środków Zewnętrznych z Centrum Usług Wspólnych w Bielsku-Białej, dyrektor szkoły, pani Jolanta Wikło, wicedyrektorzy, pani Agnieszka Hyrlik i pan Damian Wydra, wicedyrektor administracyjny, pani Sylwia Szafran, przewodnicząca Zespołu Nauczycieli Języków Obcych oraz nauczyciele z ZSGiH. Specjalnie na tę okazję przybyli do nas również przedstawiciele szkoły partnerskiej, dyrektor Lycée Christian Bourquin w Argelès-sur-Mer we Francji, pan Florent Martin, koordynator projektu ze strony francuskiej, pan Gerard Julia i nauczyciel przedmiotów zawodowych, pan Daniela Granié.

Koordynator projektu Czekoladlove z miłości do czekolady uczymy się we Francji, pani Anna Nawrocka-Kaniewska przybliżyła założenia, cele i realizację projektu oraz krótko zrelacjonowała przebieg mobilności w  Lycée Christian Bourquin w Argelès-sur-Mer we Francji. Uczestniczki projektu, Paulina Wajdzik i Agnieszka Kuczera przedstawiły swoje wrażenia z podróży i pobytu. Wypowiedziom towarzyszyła prezentacja zdjęć i książki „Gastronom w czekoladzie. Minikompendium czekolady”.

Następnie członkowie grupy projektowej, pani Beata Pieńkowska i pani Marcelina Kempys przedstawiły sprawozdanie z praktyk w Maladze w ramach projektu Gotowanie kluczem do sukcesu - szkolimy się w Hiszpanii. Uczestnicy projektu, Martyna Blycharz i Kacper Sabela w żartobliwy sposób opowiedzieli, jak przebiegały hiszpańskie praktyki, czego się nauczyli, jakie zdobyli umiejętności, doświadczenia i kontakty. Podczas wystąpień zaprezentowano piękne zdjęcia ze słonecznej Hiszpanii.

Koordynator projektu Mobilny i kreatywny nauczyciel to gwarancja rozwoju i poszerzenia horyzontów uczniów, pan wicedyrektor Damian Wydra krótko opisał zagraniczne mobilności nauczycieli ZSGiH i przestawił korzyści płynące z wszystkich zrealizowanych projektów.

Na zakończenie Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej, pan Piotr Kucia i pani dyrektor Jolanta Wikło wręczyli uczniom certyfikaty potwierdzające udział w projekcie Czekoladlove z miłości do czekolady uczymy się we Francji. Natomiast dyplomy dla uczestników projektu przygotowane przez międzynarodową sekcję z Lycée Christian Bourquin wręczył dyrektor Florent Martin.

Pani dyrektor Jolanta Wikło podziękowała nauczycielom i uczniom za inicjatywę, sprawną realizację projektu i konkretne efekty końcowe, a także godne reprezentowanie szkoły, miasta i kraju za granicą. Pani dyrektor podkreśliła, że jest dumna z tak zaangażowanych pracowników i uczniów.

Po części oficjalnej goście mogli spróbować francuskich wyrobów cukierniczych, przygotowanych przez uczniów pod okiem członka zespołu projektowego: nauczyciela przedmiotów zawodowych gastronomicznych, pani Małgorzaty Kłopotowskiej i francuskiego cukiernika, pana Daniel Granié. Na pięknie udekorowanych stołach ułożono patery ze smakowitymi wyrobami czekoladowymi: sernikiem-truflą czekoladową, tartaletkami czekoladowymi z czarna porzeczką i białą czekoladą, kruchymi tartaletkami z malinami i czekoladą, Royal chocolat z czekoladą, malinami i migdałami, Cake gourmand chocolat z gorzką czekoladą, migdałami i karmelem, kawowymi pralinami, Choux chantilly (ptysie ze śmietanką i białą czekoladą). Obsługą gości i baru zajmował się nauczyciel przedmiotów gastronomicznych, pan Piotr Borecki wraz z uczniami.

Na zakończenie spotkania koordynatorzy projektów w imieniu swoim i uczniów podziękowali dyrekcji szkoły za wsparcie i motywację, uczestnikom projektu za ciężką pracę i niepowtarzalną atmosferę.
Zespoły projektowe dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w projekt za pomoc, życzliwość i cudowną współpracę. Szczególne podziękowania złożono nauczycielowi języka polskiego, Ewelinie Kaps za oprawę graficzną projektu.

Cieszymy się z sukcesów naszego Gastronoma i mamy nadzieję na kontynuację działań projektowych.

Iwona Szymik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.