bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 31 maja 2022
  • wyświetleń: 575

Finaliści olimpiady kardiologicznej poznają pracę kardiochirurgów

1 czerwca, finaliści olimpiady kardiologicznej poznają charakterystykę pracy na oddziałach kardiologicznych oraz kardiochirurgicznym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej.

Chirurg, szpital, operacja
fot. Pixabay


W ramach Podbeskidzkich Warsztatów Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych, 1 czerwca 2022 roku, inicjator wydarzenia prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski- kardiolog, ordynator Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca wraz z dr n. med. Witoldem Gerberem- kardiochirurg, ordynator Oddziału Kardiochirurgii PAKS poprowadzą warsztaty teoretyczne oraz praktyczne dla laureatów olimpiady kardiologicznej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach.

W aktualnym roku szkolnym, w obu liceach, prof. Milewski wygłosił serie wykładów dla uczniów 3 klasy o profilu biologiczno-chemicznym. W celu przygotowania ich do olimpiady z wiedzy kardiologicznej, pogłębiania zainteresowań, dotyczących nauk biologicznych i medycznych oraz zachęcenia do podjęcia nauki na kierunkach medycznych. W olimpiadzie pod hasłem „Medyczna-diagnostyka i choroby serca” wzięło udział 70. uczniów z obu liceów, wyłoniono 10. laureatów. Zwycięscy w nagrodę będą uczestniczyć w warsztatach kardiologicznych. Poznają charakterystykę pracy na oddziałach kardiologicznych oraz kardiochirurgicznym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej.

O godz. 12:30 uczniów powitają prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski wraz z dr n. med. Witoldem Gerberem w PAKS Bielsko-Biała. Od godz. 13.00 do 18.00 uczniowie wezmą udział w wybranych procedurach kardiologicznych i kardiochirurgicznych (UKG, koronarografia, angioplastyka wieńcowa, operacja zastawkowa lub pomostowania tętnic wieńcowych). Spotkanie zostanie zwieńczone odbyciem kursu szycia chirurgicznego.

- Takie wydarzenia sprzyjają podejmowaniu przez uczniów trafnych decyzji w planowaniu drogi edukacyjnej i zawodowej oraz są wyjątkową okazją, aby zobaczyć jak ważna i wymagająca jest praca oddziału kardiologicznego i kardiochirurgicznego - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Finaliści olimpiady kardiologicznej poznają pracę kardiochirurgów
Finaliści olimpiady kardiologicznej poznają pracę kardiochirurgów · fot. Materiały organizatora

mp / bielsko.info
źródło: Materiały promocyjne organizatora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.