bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 23 lutego 2022
  • 26 lutego 2022
  • wyświetleń: 2071

ATH uruchomi studia kształcące lekarzy? Jest deklaracja samorządowców

Grupa samorządowców z subregionu południowego województwa śląskiego skierowała apel do rektora Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, profesora Jacka Nowakowskiego. Dokument dotyczy uruchomienia przez ATH studiów kształcących lekarzy.

ATH, Akademia Techniczno Humanistyczna, uczelnia
ATH uruchomi studia kształcące lekarzy? Jest deklaracja samorządowców · fot. ATH Bielsko-Biała


- Z wielką radością przyjęliśmy informację o podjętej 11 stycznia 2022 roku uchwale Rady Uczelni Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, która zasugerowała jej władzom konieczność utworzenia studiów lekarskich na Podbeskidziu. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego jak bardzo wymagające jest to przedsięwzięcie jednak w naszej ocenie należy podjąć wszelkie możliwe wysiłki oraz kroki by spróbować osiągnąć ten cel - czytamy w dokumencie samorządowców z naszego regionu.

- Z oświadczenia, jakie wydała niedawno jednostka prasowa bielskiej ATH wynika, że podzielacie Państwo propozycję rozwoju uczelni we wskazanym przez własny organ doradczy kierunku, lecz wzmianka o konieczności zatrudnienia odpowiedniej kadry wykładowców oraz zapewnienia odpowiednich źródeł finansowania temu zadaniu sugeruje, że jest to wszystko raczej pieśń przyszłości. Żywimy jednak nadzieje, że to bardziej bliższa jak dalsza perspektywa. Co więcej użyte sformułowanie „... Niewykluczone, że za jakiś czas będziemy mogli również kształcić kadry lekarskie dla Bielska-Białej i okolic...” dodało nam sporo optymizmu w tej kwestii - dodają samorządowcy.

Jak przypomina grupa samorządowców, rzecznik prasowy uczelni, dr Robert Pysz, dodał również, że niezwykle istotne w tej sprawie będzie także wsparcie ze strony władz samorządowych. Dlatego też w kontekście tej wypowiedzi zwrócili się do rektora ATH, profesora Jacka Nowakowskiego, w jaki sposób regionalna i lokalna jednostka samorządu terytorialnego mogłaby pomóc uczelni w realizacji "tego niezwykle ważnego z punktu widzenia interesu społecznego projektu". - Informacja ta byłaby nam niezwykle przydatna w przedstawieniu Państwa oczekiwań na szerokim forum gremiów, w których mamy zaszczyt obecnie zasiadać - podsumowali.

Pismo podpisało sześciu samorządowców z subregionu południowego województwa śląskiego. Wśród nich są Rafał Ryplewicz, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej oraz Adam Caputa, członek Rady Powiatu Bielskiego.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.