Edukacja

  • 17 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2380

Nagrody dla dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce

Po raz 24. i 25. firma Stellantis, dawnej FCA, nagrodziła dzieci swoich pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce. Uroczysta gala wręczenia nagród FCA w konkursie im. Sergio Marchionne odbyła się 15 grudnia w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. W sumie 123 500 zł trafiło do 23 maturzystów, 10 licencjatów, 5 inżynierów i 10 magistrów lub lekarzy, czyli 48 młodych osób.

Nagrody dla dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce
Nagrody dla dzieci pracowników za bardzo dobre wyniki w nauce · fot. UM Bielsko-Biała


Władze polskich spółek nalężących do koncernu Stellantis nagrodziły najzdolniejsze dzieci pracowników w ramach wewnętrznego konkursu zainicjowanego 25 lat temu w Turynie. Polska komisja ds. nagród FCA, złożona z przedstawicieli grupy w Polsce, profesorów polskich uczelni oraz pracowników naukowych, rozpatrzyła wnioski z 24. i 25. edycji konkursu. W rezultacie, po przeanalizowaniu 80 wniosków, zdecydowano się nagrodzić 48 osób.

- To pod wieloma względami wyjątkowa edycja i ceremonia wręczenia nagród naszej grupy w ramach konkursu im. Sergio Marchionne. W zeszłym roku pandemia pokrzyżowała nam plany, więc tym bardziej się cieszę, że udało nam się nadrobić zaległości i w tym roku ogłaszamy wyniki zarówno 24., jak i jubileuszowej, 25. edycji tej cennej inicjatywy. Po raz pierwszy robimy to jako integralna i mocna część koncernu Stellantis, który powstał w styczniu br. z połączenia FCA i PSA - mówiła podczas gali członek Rady Nadzorczej FCA Poland i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan dr Henryka Bochniarz. Wyraziła nadzieję, że liczni laureaci wszystkich edycji konkursu będą w przyszłości ambasadorami rozwoju i katalizatorami zmian w obszarach i w stopniu, w jakim oczekuje tego współczesny świat. - Liczę, że poznaliśmy dziś grupę nowych liderów, którzy wskażą drogę swoim rówieśnikom, będą w stanie sprostać wielkim wyzwaniom współczesnego świata i którzy będą inspiracją dla swoich rówieśników i wskazówką, w którą stronę podążać. Te nagrody są też dowodem na to, jak wielką wagę przywiązujemy w koncernie do ludzi - i to nie tylko do samych pracowników, ale również do ich rodzin - podkreśliła Henryka Bochniarz. Gratulowała zarówno laureatom, jak też ich rodzicom i nauczycielom, uzasadniając, że sukcesów tak naprawdę nie osiąga się w pojedynkę.

- Wręczamy tu dziś nagrody geniuszom nauki, czego serdecznie odbierającym gratuluję zarówno w swoim imieniu, jak i w umieniu prezydenta miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Również gratulują rodzicom, a przede wszystkim dziękuję organizatorom, że tę świetną inicjatywę kontynuują z roku na rok i pomimo pandemii oraz tego ograniczenia nie boimy się, idziemy do przodu, dbamy o naszą młodzież i życzymy jej jak najlepiej - mówił uczestniczący w gali zastępca prezydenta Bialska-Białej Piotr Kucia.

W Teatrze Polskim na scenę po nagrody wychodzili kolejni maturzyści, studenci zarządzania, zarządzania i inżynierii produkcji, zoofizjoterapii, biotechnologii, filologii dalekowschodniej, inżynierii mechatronicznej, automatyki i robotyki, mechatroniki, bezpieczeństwa narodowego, bankowości i zarządzania ryzykiem, wydziału lekarskiego, psychologii, finansów i rachunkowości i innych.

Konkurs został ustanowiony w 1996 roku w Turynie przez zarząd ówczesnego Fiata Sp.A. Wyróżnienia są przyznawane zarówno we Włoszech, jak i w innych krajach, w których grupa odgrywa znaczącą rolę, i maja na celu wyróżnienie oraz docenienie dzieci pracowników, które osiągają szczególne wyniki w nauce.

W dotychczasowych, 25 edycjach konkursu odbywającego się w Polsce od 1997 roku przyznano 3.337 nagród o łącznej wartości przekraczającej 11,7 mln zł, w tym w kategorii świadectw dojrzałości 864 nagrody, w kategorii dyplomów licencjata lub inżyniera 854 nagrody i w kategorii dyplomów magistra, lekarza lub studiów uzupełniających 1619 nagród.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.