bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 4 marca 2021
  • wyświetleń: 2409

Uczniowie mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu do egzaminów

Rozpoczęły się próbne matury. Ich wyniki pokażą mniej więcej, jak maturzyści sa przygotowani do egzaminu dojrzałości. W tym roku będzie on szczególny - podobnie jak egzamin ósmoklasisty - młodzież bowiem uczy się zdalnie. Stąd pomysł, by zorganizować dodatkowe zajęcia, m.in. przy współpracy z uczelniami wyższymi.

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, matury
Uczniowie mogą liczyć na pomoc w przygotowaniu do egzaminów · fot. www.facebook.com/vlo.bielsko


Bielski radny Marcin Litwin zauważył, że w związku z panującym w Polsce stanem pandemii uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich rok szkolny 2020/2021 odbywają w trybie zdalnym. A to według niego może przełożyć się na trudności w zdawaniu egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych.

- Zwracam się z prośbą o przygotowanie dodatkowych zajęć wyrównawczych dla tej grupy młodzieży oraz nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi z terenu naszego miasta, które mogłyby pomóc maturzystom przygotować się do egzaminów, w tym do egzaminu poprawkowego - zaapelował do władz miasta przedstawiciel bielszczan.

Jak w odpowiedzi wyjaśnił Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej, za mocy rozporządzenia ministra edukacji dyrektor szkoły może zapewnić konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielami przedmiotów, z których uczniowie przystępują do egzaminów. Dyrektor może także zorganizować w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty lub matury.

- Dyrektorzy bielskich szkół organizują konsultacje dla uczniów przystępujących w tym roku szkolnym do egzaminów. Prowadzone są one zdalnie i stacjonarnie dla wszystkich zainteresowanych uczniów. Jeśli dyrektorzy, z uwagi na liczbę zainteresowanych, wystąpią o dodatkowe godziny przeznaczone na konsultacje, to po analizie możliwości finansowych, zostaną one przydzielone poszczególnym szkołom - poinformował wiceprezydent.

Zapewnił także, że zwróci się do rektorów wyższych szkół z Bielska-Białej z propozycją organizacji zajęć dla uczniów przystępujących w tym roku do egzaminu maturalnego.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.