bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 1617

Bielski anglista wydał podręcznik z gramatyki dla ósmoklasistów

Nakładem wydawnictwa Polonsky ukazała się właśnie książka bielskiego nauczyciela Bartłomieja Paszylka, który pracuje w Szkole Podstawowej nr 26. Podręcznik nosi tytuł GR8 Sentence Building. Dzięki niemu uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej będą mogli lepiej przygotować się do czekającego ich niedługo egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. GR8 Sentence Building pomoże w powtórzeniu wszystkich najważniejszych zagadnień gramatycznych.

podręcznik GR8


GR8 Sentence Building to powtórzenie wszystkich zagadnień gramatycznych (od najprostszych do najtrudniejszych czasów i konstrukcji gramatycznych) i gruntowne przygotowanie do układania fragmentów zdań w języku angielskim, które przysparzają uczniom wielu kłopotów. Autor prowadzi ucznia krok po kroku, wyjaśniając, jak uzupełniać luki najpierw z podpowiedziami co do liczby liter, potem - liczby słów, a ostatecznie - bez żadnych podpowiedzi.

Książka została pomyślana tak, aby można z niej było korzystać samodzielnie, bez pomocy nauczyciela (została zaopatrzona w klucz z odpowiedziami do wszystkich zadań), jest więc idealną pomocą dla ucznia w czasie nauczania zdalnego.

Przykładowe strony książki można znaleźć tutaj: polonsky.pl/pliki/samples/GR8%20Sentence%20Building_sample.pdf

Bartłomiej Paszylk jest nauczycielem języka angielskiego z 20-letnim stażem. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 26 w Bielsku-Białej. Jest autorem kilkunastu publikacji związanych z nauczaniem języka angielskiego, wydanych przez wydawnictwa: Damidos (m.in. Język angielski dla najmłodszych, Bajki klasyczne po polsku i angielsku, Let’s Read: Czytam sobie po angielsku, Let’s Write: Nauka pisania po angielsku), PWN (United States at a Glance) oraz Dragon (1000 angielskich słów, które musisz znać). Od lat organizuje ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy językowe dla uczniów szkół podstawowych, np. konkurs znajomości słownictwa WordMaster, konkurs czytania ze zrozumieniem Let’s Read!, konkurs wiedzy o geografii oraz kulturze Stanów Zjednoczonych What Do You Know About the USA? i konkursy językowo-plastyczne z cyklu Imagine Competitions.

Paszylk opracował także Leksykon filmowego horroru oraz Słownik gatunków i zjawisk filmowych, był recenzentem miesięczników Nowa Fantastyka oraz Mystic Art. Prowadzi autorską stronę internetową www.bpaszylk.com z recenzjami, artykułami oraz wywiadami.

GR8 Sentence Building i inne książki do nauki angielskiego, przygotowujące m.in. do egzaminu ósmoklasisty, matury czy konkursów językowych, są dostępne są na stronie wydawcy: www.polonsky.pl

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.