bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Edukacja

  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 1203

Erasmus Plus w Gastronomie - Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej

W lipcu i sierpniu 2020 roku odbyły się pierwsze wyjazdy na zagraniczne kursy nauczycieli Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej w ramach programu Erasmus Plus - Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.

Erasmus Plus w Gastronomie - Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej · fot. ZSGiH Bielsko-Biała


Program skierowany jest do osób chcących podnieść kwalifikacje zawodowe i poszerzyć kompetencje językowe. Kursy zostały sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej i miały miejsce w Paryżu i St. Julians na Malcie.

Zajęcia, prowadzone przez doświadczonych wykładowców, okazały się niezwykle ciekawe i motywujące. Nauczyciele mogli poprawić swoje kompetencje językowe, wzbogacić warsztat metodyczny, dokonać analizy i ewaluacji własnej praktyki pedagogicznej. Wartościowym doświadczeniem, które poszerzało horyzonty i wzbogacało kompetencje uczących, był udział w zajęciach na temat savoir-vivru w branży gastronomicznej. Kursy miały duży wpływ na rozwój osobisty i zawodowy nauczycieli i zmotywowały ich do dalszego rozwoju zawodowego. Zachęciły także do dzielenia się świeżo nabytą wiedzą z innymi nauczycielami i wykorzystaniu nowych metod w pracy z uczniami.

Zagraniczne kursy były nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale również niezapomnianą przygodą. Pozwoliły na lepsze poznanie kultury, atrakcji turystycznych i codziennego życia Francji i Malty.
Program Erasmus Plus - Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej będzie kontynuowany w ZSGiH w bieżącym roku szkolnym. Planowane są kolejne wyjazdy do Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i na Maltę.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.