bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 8 lipca 2020
  • wyświetleń: 1513

Bielska uczelnia doceniona w ogólnopolskim rankingu

Dobre noty zebrała wśród szkół niepublicznych Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej w rankingu Wydziałów Prawa 2020 opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita.

Bielska uczelnia doceniona w ogólnopolskim rankingu
Bielska uczelnia doceniona w ogólnopolskim rankingu · fot. UM Bielsko-Biała


Najważniejszym wskaźnikiem rankingu była zdawalność magistrów prawa w 2019 r.
Od roku 2006 egzaminy na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną, a od roku 2008 także na aplikację komorniczą, organizuje minister sprawiedliwości. W tym trybie na aplikacje samorządowe dostało się 62.623 osoby - na ponad 136.000 przystępujących.

Od lat Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje też analizy przeprowadzonych testów na aplikacje, tworząc zestawienia uczelni, których absolwenci najlepiej poradzili sobie ze wstępnymi egzaminami na aplikacje prawnicze. Zdawalność magistrów prawa jest też najważniejszym wskaźnikiem w rankingu "Rzeczpospolitej" świadczącym o jakości kształcenia - czytamy w dzienniku.

I właśnie w tej kategorii bielska uczelnia uplasowała się na wysokim drugim miejscu wśród szkół niepublicznych ex aequo z SWPS Uniwersytetem Humanistycznospołecznym z siedzibą w Warszawie, wykazując 50 procent zdawalności.

Pod względem potencjału naukowego, jakości kształcenia i współpracy z zagranicą Wyższa Szkoła Finansów i Prawa zajęła w rankingu 10. miejsce, a w badaniu dotyczącym potencjału naukowego miejsce 12.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.