bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 19 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1861

1978 uczniów bielskich szkół średnich przystąpiło do matur

Trwają matury, egzaminy rozpoczęły się 8 czerwca i potrwają do 25 czerwca. W Bielsku-Białej do egzaminu maturalnego przystąpiło 1.978 uczniów - absolwentów szkół, dla których organem prowadzącym jest miasto.

matura
fot. bielsko.info


Maturzyści zdawali obowiązkowe dla wszystkich przedmioty zgodnie z harmonogramem - 8 czerwca język polski, 9 czerwca matematykę i 10 czerwca język obcy. W kolejnych dniach odbywały się i nadal odbywają egzaminy z przedmiotów wybieranych przez uczniów.

Matura w tym roku jest wyjątkowa, z powodu epidemii koronawirusa maturzyści zdają egzaminy tylko pisemnie, za wyjątkiem tych osób, które muszą przedłożyć wyniki egzaminów ustnych podczas rekrutacji na uczelnie zagraniczne.

Wszystkie miejskie szkoły zostały dobrze przygotowane do przeprowadzenia egzaminów, wprowadzono niezbędne procedury mające na celu zabezpieczenie zarówno maturzystów, jak i nauczycieli przed ewentualnym zakażeniem COVID-19. W tym celu zostały rozdysponowane środki ochrony i materiały dezynfekcyjne - maseczki, przyłbice, płyny do rąk i do mycia powierzchni płaskich, a także termometry.
Dyrektorzy szkół opracowali szczegółowe zasady bezkolizyjnego poruszania się maturzystów po szkole, wszystkie te procedury zostały rozesłane do uczniów i ich rodziców drogą elektroniczną przez mobidziennik.

Wyniki matur poznamy 11 sierpnia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.