bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 4 czerwca 2020
  • wyświetleń: 6646

Siedem szkół z Bielska-Białej w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii

Siedem szkół z Bielska-Białej znalazło się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii. Najwyższe miejsce w rankingu spośród bielskich placówek oświatowych zajęło Liceum Ogólnokształcące nr VIII w Zespole Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej, które trafiło na 46 miejsce w Polsce.

8 lo, medyk
Zespół Szkół Medycznych i Ogólnokształcących im. Hanny Chrzanowskiej · fot. Google Street View


51 miejsce zajęło IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, 57. - III Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, 83. - Technikum nr 1 - Bielska Szkoła Przemysłowa. Na 158 miejscu znalazło się Technikum TEB Edukacja. W trzeciej setce znalazły się dwie bielskie szkoły: Technikum Ośrodka Edukacji Sokrates (miejsce 233) oraz Liceum Ogólnokształcące COR (lokata nr 262).

Gala finałowa Rankingu odbyła się 2 czerwca o godz. 19. W odpowiedzi na sytuację epidemiczną, przyjęła nową formę - wydarzenia online. Po raz pierwszy w 6-letniej historii Rankingu sklasyfikowano aż 289 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w których zrealizowany został przynajmniej jeden projekt społeczny. To prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłorocznym wydaniu Rankingu. Podczas Gali zaprezentowano 20 najwyżej sklasyfikowanych szkół.

- Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii prezentuje szkoły, które robią rzeczy ponadobowiązkowe, bacznie obserwują dokąd zmierza świat i właśnie w tym kierunku podążają ze swoimi uczniami. Mam wielki szacunek dla młodzieży za to, że mają chęć, aby zmieniać świat. W tej trudnej drodze ku przyszłości, największą pracę zaraz po uczniach wykonują właśnie nauczyciele, którzy wspierają ich na każdym kroku - mówiła Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii. - Jesteśmy naocznymi świadkami, jak zmienia się rola nauczyciela od tego, który uczy i przekazuje wiedzę, do tego który wspiera w rozwoju każdego ucznia indywidualnie, wskazując, które umiejętności może rozwijać. Jest dla niego mentorem. Obecnie nie sztuką jest przekazać komuś wiedzę, lecz pokazać mu, jak do niej dojść, i jak ją umiejętnie wykorzystywać. Do tego trzeba posiadać kompetencje, które można rozwinąć tylko poprzez własne doświadczenie. Takie praktyczne podejście premiuje właśnie nasz ranking - podsumowuje Bruszewska.

mp / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.