bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Edukacja

  • 29 maja 2020
  • 31 maja 2020
  • wyświetleń: 7828

Formalne zmiany w bielskich placówkach oświatowych

Formalnych zmian w szkołach średnich dokonali radni na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej Bielska-Białej 26 maja.

Na styczniowej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej zapadła decyzja o założeniu w mieście Branżowej Szkoły I Stopnia nr 11. Placówka będzie kształcić w branżach spedycyjno-logistycznej i handlowej. Swoją siedzibę znajdzie w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej. To ze względu na to, że zespół ma bogatą bazę lokalową oraz wykwalifikowaną kadrę potrzebną do prowadzenia tego typu szkoły. Placówka będzie kształcić w zawodach magazynier - logistyk i sprzedawca, co nawiązuje do zawodów, w których już kształci ZSE - technik logistyk i technik handlowiec. Teraz przyszedł czas na włączenie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 11 do Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego.

- Jest zapotrzebowanie na zawody, w których ta palcówka będzie kształcić. Zespół Szkół Ekonomicznych podpisuje umowy z pracodawcami, stąd też koniecznym wydaje się włączenie Branżowej Szkoły I Stopnia do zespołu szkół - mówił podczas majowej sesji Rady Miejskiej zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku-Białej Krzysztof Bańczyk. Za włączeniem placówki do zespołu szkół radni zagłosowali jednogłośnie.

Formalnego uporządkowania doczekała się też sytuacja w innych bielskich szkołach średnich. Na majowej sesji radni zdecydowali o wyłączeniu Liceum Handlowego z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego, a także o wyłączeniu Technikum Mechanicznego i Technikum Mechanicznego dla Dorosłych z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, a następnie o likwidacji wyłączanych placówek. Uchwały w sprawie zamiaru likwidacji szkół zostały podjęte już w styczniu.

- Szkoły te nie kształcą uczniów już od 2005 i 2006 roku. Obecny system oświaty nie obejmuje tego typu placówek, stąd też zasadne wydaje się podjęcie tych uchwał - mówił K. Bańczyk. - Prawo jest tak skonstruowane, że aby szkołę należącą do zespołu szkół można było zlikwidować, należy ją najpierw wyłączyć - tłumaczył zastępca dyrektora MZO.

Za wyłączeniem i likwidacją placówek bielscy radni także głosowali jednogłośnie.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.