Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Edukacja

  • 12 maja 2020
  • wyświetleń: 2023

Trwa rozbudowa przedszkola przy Mazańcowickiej

Po zakończeniu procedury przetargowej dotyczącej rozbudowy Przedszkola nr 39 przy ul. Mazańcowickiej rozpoczęły się intensywne prace na tym obiekcie. Inwestycję zrealizuje Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Beskid nr VI z Bielska-Białej.

Trwa rozbudowa przedszkola przy Mazańcowickiej
Trwa rozbudowa przedszkola przy Mazańcowickiej · fot. UM Bielsko-Biała


Pomimo obiektywnych trudności związanych z pandemią budowa postępuje sprawnie. W tym wypadku można nawet powiedzieć, że prace przebiegają szybciej, gdyż dzieci nie korzystają z budynku.

Rozbudowa Przedszkola nr 39 to zadanie dwuletnie. W pierwszym etapie inwestycja zakłada dobudowę dwóch oddziałów przedszkolnych oraz nowoczesnego zaplecza kuchennego i socjalnego. Po zakończeniu rozbudowy i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie dla tej części obiektu, w kolejnej fazie wykonana zostanie modernizacja istniejącego obiektu przedszkolnego.

Po rozbudowie przedszkole będzie dysponowało czterema oddziałami dla 100 przedszkolaków. W nowym, powiększonym układzie organizacyjnym placówka rozpocznie działalność od września 2021 r. Powierzchnia użytkowa części istniejącej wynosi 309,25 m2, powierzchnia użytkowa części dobudowanej - 383,10 m2. Koszt tego zadania inwestycyjnego to 4.475.961,39 zł. Umowa nie obejmuje dostawy wyposażenia dla dwóch nowych oddziałów, zaplecza socjalnego oraz kuchni. Zakończenie realizacji tego przedsięwzięcia zaplanowano na koniec czerwca 2021 r.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.