bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Edukacja

  • 3 września 2019
  • wyświetleń: 3929

[ZDJĘCIA] Wyremontowano pracownie dla uczniów szkół zawodowych

Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski wraz z Przewodniczącą Komisji Edukacji i Kultury Rady Miejskiej Małgorzatą Zarębską oraz nauczycielem CKP Piotrem Światłochem dokonali symbolicznego otwarcia wyremontowanych pomieszczeń Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego.

Pracownie BCKUiP po remoncie · fot. UM Bielsko-Biała


W wyremontowanych i zmodernizowanych 13 pracowniach będą przeprowadzane zajęcia praktyczne dla uczniów z zespołów szkół zawodowych Bielska-Białej i słuchaczy z BCKUiP. Uczniowie i słuchacze będą odbywać zajęcia praktyczne m.in. w takich zawodach jak: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, elektryk.

W roku szkolnym 2019/2020 zajęcia praktyczne będą realizowane dla 621 uczniów i 30 słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Ponadto będą przeprowadzane egzaminy zawodowe dla około 400 uczniów i słuchaczy, którzy będą odbywać zajęcia w pracowniach (BCKUiP jest Ośrodkiem Egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie).

Inwestycję przeprowadzono ze środków unijnych w ramach zadania pn. "Modernizacja bazy dydaktycznej dla kształcenia zawodowego" oraz środków Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Wydano 6,5 mln. zł na modernizację obiektu oraz 1,2 mln zł na dodatkowe wyposażenie pracowni.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.