Nieruchomo�ci Bielsko-Bia�a Nieruchomo�ci Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Edukacja

  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1930

Egzaminy ósmoklasisty niezagrożone. Prezydent życzy powodzenia

Dziś swoje egzaminy rozpoczęli uczniowie klas 8 szkół podstawowych. W Bielsku-Białej egzaminy odbędą się we wszystkich 26 szkołach prowadzonych przez miasto.

egzamin
Egzaminy ósmoklasisty niezagrożone. Prezydent życzy powodzenia · fot. bielsko.info


- Przed Wami pierwszy egzamin w życiu. Głęboko wierzę, że okaże się dla Was pomyślny. To ważny test. Od jego wyników w dużej mierze zależy czy będziecie mogli kontynuować swoją edukację w wymarzonych przez siebie szkołach średnich. Życzę Wam zatem, byście w jego trakcie dobrze i mądrze potrafili wykorzystać wiedzę zdobytą podczas ośmiu lat nauki w szkole podstawowej - poinformował prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Gospodarz Bielska-Białej, podobnie jak w przypadku ubiegłotygodniowych egzaminów gimnazjalnych, podziękował dyrektorom wszystkich 26 szkół prowadzonych przez Miasto, w których rozpoczynają się dziś egzaminy za to, że mimo strajku nauczycieli udało się stworzyć odpowiednie warunki do ich przeprowadzenia.

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany po raz pierwszy. Podobnie jak egzamin gimnazjalny, egzamin ósmoklasisty jest podzielony na trzy kolejne dni. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka polskiego. We wtorek przystąpią do egzaminu z matematyki. Ostatniego dnia ósmoklasiści podejdą do egzaminu z języka obcego nowożytnego.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.