bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 26 lutego 2023
  • wyświetleń: 916

EkoEksperymentarium pojawi się przy ul. 11 listopada

Doświadczalna wystawa o ekologii EkoEksperymentarium zagości w dniach 10 marca - 5 maja w Punkcie 11 przy ul. 11 Listopada 24 w Bielsku-Białej. Wystawa poświęcona jest codziennym działaniom proekologicznym, takim jak oszczędzanie wody i energii, segregowanie odpadów, zmniejszenie konsumpcji czy marnowania jedzenia. Otwarcie wystawy połączone będzie z premierą niemapy Bielsko-Biała ekomiasto.

Reklama

EkoEksperymentarium pojawi się przy ul. 11 listopada


Przez cały czas trwania wystawy specjalnie przeszkoleni animatorzy będą oprowadzać zapisane grupy szkolne i przedszkolne. W godzinach otwarcia Punktu 11 wystawę zobaczyć będą mogły również rodziny i osoby indywidualne - od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 18.00, a w soboty od 10.00 do 15.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Dodatkowo w ramach trwania EkoEksperymentarium w Punkcie 11 odbywać się będą warsztaty ekologiczne, o których mieszkańcy będą na bieżąco informowani.

Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a współorganizatorami bielskiej odsłony EkoEksperymentarium są - Mamy Projekt, Urząd Miejski w Bielsku-Białej i Punkt 11. Więcej na temat wystawy można przeczytać na: https://ekoeksperymentarium.pl/.

Otwarcie wystawy połączone będzie z premierą niemapy Bielsko-Biała ekomiasto. Niemapa to seria nietypowych przewodników, które za pomocą zabawnych ilustracji i gotowych propozycji wycieczek przedstawiają ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę. W bielskiej edycji skupiamy się na ekologii, powstającym Centrum Edukacji Ekologicznej, ścieżkach ekologicznych oraz innych zielonych atrakcjach naszego miasta.

Otwarcie wystawy oraz premiera niemapy wraz z briefingiem prasowym zaplanowane jest na 10 marca o godzinie 10.00 w Punkcie 11. W otwarciu uczestniczyć będzie także grupa przedszkolaków, która jako pierwsza zostanie oprowadzona po wystawie.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.