• 9 maja 2022
  • wyświetleń: 1113

[FOTO] Sobota z medalami zawodników Atemi Bielsko-Biała

W minioną sobotę, 7 maja zawodnicy bielskiego Atemi rywalizowali na dwóch frontach, zdobywając łącznie 5 medali w tym: 1 srebrny i 4 brązowe.

Sobota z medalami zawodników Atemi Bielsko-Biała - 7.05.2022 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Srebrny medal i dwa brązowe zostały wywalczone na Akademickich Mistrzostwach Polski
w Karate, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie w Hali Sportowej Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Wicemistrzostwo Polski w konkurencji kata indywidualne kobiet wywalczyła Anna Kowalska reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Brązowe medale w konkurencji kata indywidualne kobiet i mężczyzn zdobyli Eliza Gaweł
i Mikołaj Dobrzyński reprezentujący Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Kolejne dwa brązowe medale zdobyła Eva Criou w Mistrzostwach Francji Juniorów w Karate, które odbyły się w mieście Rennes.

Brązowe krążki wywalczyła w konkurencji kumite indywidualne w kategorii wagowej (-59kg) oraz w drużynie kumite. Na starcie stanęło ponad 280 juniorek i juniorów z 70 klubów z całej Francji. Eva stoczyła 6 walk - 5 zwycięskich i jedną przegraną, co pozwoliło naszej zawodniczce walczyć w repasażach o medal brązowy, zakończony zdobyciem 3. Miejsca.
W kategorii juniorek (-59kg) wzięły udział 42 zawodniczki.

Eva Criou, zawodniczka bielskiego Atemi, na co dzień trenuje w podparyskim klubie karate SKC Villeneuve-la-Garenne.