bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • 11 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5320

Przemysław Drabek: władze powinny przeprosić mieszkańców za zamęt

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej i zarazem przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości na briefingu prasowym skrytykował nadzór miasta nad Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalem Miejskim. Przemysław Drabek uważa, że prezydent powinien przeprosić bielszczan za zamęt, który wytworzył się wokół izby przyjęć Szpitala Miejskiego.

Briefing prasowy Przemysława Drabka - 09.01.2018 · fot. materiały prasowe


Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej zaznaczył, że dopiero po zwołaniu posiedzenia Komisji Zdrowia, o którą wnioskował już w grudniu, prezydent podjął działania skutkujące tym, że izba przyjęć BCO - SM ma funkcjonować tak jak dotychczas.

- Priorytetem władzy samorządowej musi być zapewnienie dobrego i pełnego dostępu do opieki zdrowotnej wszystkich mieszkańców. Z przykrością stwierdzam, że zamęt i błędna komunikacja, doprowadziły do pewnego rodzaju niepokoju mieszkańców. Uważam, że władze miasta Bielska-Białej niewłaściwie pełnią nadzór nad jednostkami podległymi i powinny przeprosić mieszkańców za wprowadzenie tego niepokoju - mówił Przemysław Drabek.

Przemysław Drabek

wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

Uważam, że władze miasta Bielska-Białej niewłaściwie pełnią nadzór nad jednostkami podległymi i powinny przeprosić mieszkańców za wprowadzenie tego niepokojuSzef klubu radnych PiS potwierdził, że na dzień dzisiejszy izba przyjęć działa. Przemysław Drabek zaznaczył, że w związku z wypowiadanymi klauzulami opt-out, dyrektor może mieć problemy z zapewnieniem kadry na izbę przyjęć. - Jest to jednak zadanie dyrektora, który ma 166 lekarzy, żeby zabezpieczyć izbę przyjęć w pełnym zakresie - dodał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

Przemysław Drabek uważa, że należy się zastanowić nad ewentualnym rozdzieleniem Beskidzkiego Centrum Onkologii i Szpitala Miejskiego. - Mam ważenie, że kosztem rozwoju części onkologicznej, zapominamy o tym, że dla nas mieszkańców Bielska-Białej bardzo istotnym elementem zabezpieczenia zdrowotnego jest Szpital Miejski. Jeżeli połączyliśmy te dwie jednostki, to trzeba zastanowić się nad powrotem do sytuacji poprzedniej - mówił wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Według radnego po rozłączeniu placówek, Szpital Miejski mógłby połączyć się ze Szpitalem Pediatrycznym.

- To wszystko są decyzję organów tworzących, czyli starosty, prezydenta, marszałka. Uważam, że prezydent, jako gospodarz Bielska-Białej, powinien być liderem w tym zakresie, powinien próbować rozmawiać i przedstawiać alternatywne rozwiązania - zakończył Przemysław Drabek.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.