bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Zdrowie

  • 16 marca 2023
  • 19 marca 2023
  • wyświetleń: 2421

To badanie w "Pediatryku" dostępne jest także dla dorosłych

Znaczna część mieszkańców naszego regionu nie wie, że badania tomografii komputerowej wykonywane w ramach kontraktu z NFZ w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej dostępne są także dla pacjentów powyżej 18. roku życia.

Reklama

Tomograf komputerowy w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej
Tomograf komputerowy w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Aby skorzystać z usług medycznych oferowanych przez pracownię diagnostyczną tomografii komputerowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej wystarczy mieć skierowanie na takie badanie wystawione przez placówkę medyczną (lub lekarza) posiadającą kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Pracownia kilka lat temu przeszła gruntowną modernizację, jednocześnie została doposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny spełniający aktualne normy. Choć badania dla osób powyżej 18. roku życia są w tej pracowni wykonywane już od wielu lat, pracownicy dziecięcego szpitala informują, że wielu mieszkańców Podbeskidzia nie wie o tym fakcie i często słyszą pytania od dorosłych pacjentów, czy oni również takie badania mogą w tej placówce medycznej wykonać?

Dlatego Szpital Pediatryczny przypomina, że jego pracownia TK jest dostępna dla wszystkich osób, bez względu na wiek.

- Dobrej jakości sprzęt to nie jest nasz jedyny atut. Pozostałe plusy to doświadczona kadra, krótki czas oczekiwania na badanie oraz, co najważniejsze, bardzo krótki czas oczekiwania na opis jego wyniku: od jednego do maksymalnie pięciu dni roboczych - podkreśla kierownik Pracowni Diagnostyki Obrazowej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej lekarz Joanna Jakóbowska, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.

Pracownia tomografii komputerowej znajduje się w sąsiedztwie szpitalnej Izby Przyjęć. Rejestracja oraz wszelkie informacje dotyczące realizacji badań można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 33 828 40 38 w dni robocze od godz. 7.00 do 15.00.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.