Zdrowie

  • 13 marca 2023
  • 15 marca 2023
  • wyświetleń: 1886

Klub pacjenta: kardiolog Andrzej Bochenek i inni specjaliści

Za nami:

15 marca w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbędzie się Klub Pacjenta - są to cykliczne spotkania organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” w ponad 20 lokalizacjach w całej Polsce. Spotkanie w Bielsku-Białej będzie wyjątkowe - wykład wygłosi m.in. prof. Andrzej Bochenek - wybitny kardiochirurg, który wspólnie ze Zbigniewem Religą i Marianem Zembalą dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. Będzie można również wziąć udział w bezpłatnych badaniach oraz wysłuchać wykładów innych specjalistów z zakresu zdrowia.

serce, pomoc, zbiórka
Klub pacjenta: wykład wybitnego kardiologa Andrzeja Bochenka · fot. freepic


„Klub Pacjenta” w Bielsku-Białej organizowany jest przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Będzie to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w bezpłatnych badaniach oraz wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu zdrowia - w tym prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Bochenka, wybitnego kardiochirurga, współzałożyciela Grupy American Heart of Poland, który wspólnie ze Zbigniewem Religą i Marianem Zembalą dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca.

Klub Pacjenta to inicjatywa Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, która została powołana przez Grupę American Heart of Poland z myślą o edukacji zdrowotnej i propagowaniu zdrowego stylu życia. Podczas bezpłatnych spotkań uczestnicy mogą wysłuchać wykładów specjalistów z różnych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań i indywidualnych konsultacji.

- Tematy Klubów Pacjenta wybierane są z myślą o aktualnych potrzebach społeczności - mówimy o niezwykle ważnych aspektach zdrowotnych, o których warto zgłębiać wiedzę w każdym wieku. Do udziału w wykładach zapraszani są wybitni specjaliści - nie tylko z zakresu kardiologii, ale również np. fizjoterapii, dietetyki, psychologii. Podczas najbliższego spotkania w Bielsku-Białej będziemy mieli ogromną przyjemność gościć wśród prelegentów m.in. prof. Andrzeja Bochenka, który wygłosi wykład na temat chorób serca - mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Z wykładem pod tytułem „Profilaktyka zdrowotna w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego” wystąpi Małgorzata Doros, naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Profilaktyki Narodowego Funduszu Zdrowia. Opowie ona o różnego rodzaju narzędziach oferowanych przez NFZ, dzięki którym każdy z nas może stworzyć swój własny, spersonalizowany plan profilaktyki zdrowotnej. Do dyspozycji uczestników będzie również specjalne stoisko NFZ.

W programie spotkania nie zabraknie również tematów związanych z dietą - prawidłowy sposób odżywania stanowi bowiem jeden z najważniejszych czynników wspierających zdrowie naszego organizmu. O tym, co powinno znaleźć się na naszym talerzu opowie psychodietetyk Ewa Glońska-Strączek.

Podczas spotkania będzie możliwość skorzystania także z bezpłatnych badań i przeprowadzenia indywidualnych rozmów ze specjalistami. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Relację na żywo będzie można obejrzeć tutaj.

Organizatorzy:

  • Fundacja „Z sercem do Pacjenta” Grupa American Heart of Poland,
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku ATH w Bielsku-Białej.


klub pacjenta

ar

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.