Zdrowie

  • 11 marca 2023
  • wyświetleń: 1676

Dzięki 1,5% podatku "Pediatryk" kupuje nowoczesny sprzęt

Około 100 000 zł dofinansowania na sprzęt medyczny oraz specjalistyczne meble. To wsparcie dla bielskiego szpitala pediatrycznego tylko z zeszłego roku Fundacji „Razem dla Dzieci”.

1,5% podatku to cenne wsparcie dla Szpitala Pediatrycznego
1,5% podatku to cenne wsparcie dla Szpitala Pediatrycznego · fot. Powiat bielski


Środki wykorzystano do zakupu: pulsoksymetru stacjonarno-transportowego, aparatu USG zintegrowanego ze szpitalnym systemem informatycznym, videolaryngoskopu do trudnej intubacji, aparatu pHmetr, rejestratora holterowskiego oraz specjalistycznych mebli medycznych.

Fundacja na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej „Razem dla Dzieci” jest organizacją pożytku publicznego, powstała 9 lat temu. Wartość wsparcia szpitala dziecięcego w tym czasie to blisko 700 tys. zł. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Namawiamy, by rozliczając się z fiskusem za 2022 rok przekazać Fundacji „Razem dla Dzieci” 1,5 % naszego podatku. Wystarczy w odpowiedniej rubryce wpisać jej nr KRS: 0000501927.

- Myślę, że każdy rodzic, wujek, czy dziadek nie ma wątpliwości, że szpital dla najmłodszych mieszkańców to właściwy cel. Dzieci są przecież naszą przyszłością, chcemy zapewnić im jak najlepszą opiekę - mówi starosta bielski, Andrzej Płonka. Powiat bielski jest organem prowadzącym dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Zarząd fundacji pracuje społecznie. - Nie pobieramy pensji, a dzięki wsparciu starosty bielskiego obsługa fundacji jest prawie bezkosztowa. Ponieważ nasz jedyny koszt to tylko niewielka opłata za prowadzenie konta bankowego, więc nie ma przesady w stwierdzeniu, że praktycznie każda złotówka, która trafia do naszej fundacji jest przeznaczana na wsparcie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej i służy dobru małych pacjentów - mówi prezes Teresa Zejma.

Jak pokazują rozliczenia, co roku więcej mieszkańców przekazuje odpis swojego podatku na Szpital pediatryczny w Bielsku-Białej. W minionym roku, do fundacji wpłynęło tą drogą 60 700 zł. Dla porównania w 2021 r. było to 37 400 zł, w 2020 r. 26 300 zł, a w 2019 r. 14 600 zł.

Fundacja pozyskuje także sponsorów, którymi byli dotąd: spółka FCA Poland, 7R S.A. z Krakowa, KLINGSPOR spółka z o.o. z Bielska-Białej, Inter-NICCO Spółka Komandytowa z Bielska-Białej, NACOMI GROUP Spółka z o.o. z Wilkowic oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 z Czańca. Prócz tego na konto „Razem dla Dzieci” trafiają też darowizny od osób fizycznych.

mp / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.